Zawiadomienie o XXII Sesji Rady Miejskiej w Pruchniku - 29.01.2021 r.
wtorek, 26 stycznia 2021 09:07

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym  (t.j. Dz. U. 2020 poz. 713 ze zm.) zawiadamiam, że zwołuję XXII Sesję Rady Miejskiej w Pruchniku, która odbędzie się w dniu 29 stycznia 2021 r. o godz. 10:00

w Domu Strażaka OSP Pruchnik I.

Sesja odbędzie się w sposób tradycyjny, jednak ze względu na obowiązujący stan epidemii, zachowane zostaną obowiązujące środki ostrożności w postaci bezpiecznych odległości oraz środków ochrony indywidualnej (płyny do dezynfekcji, maseczki ochronne). W związku z powyższym proszę, aby po wejściu do budynku, dbając o nasze wspólne bezpieczeństwo, bezwzględnie przestrzegać obowiązujących zasad.

Proszę, abyśmy wszyscy w duchu odpowiedzialności i dbania o wspólne zdrowie, maksymalnie ograniczyli czas trwania sesji poprzez ograniczenie wypowiedzi czy pytań jedynie do podejmowanych uchwał, a wszelkie pytania i interpelacje, dotyczące pozostałej działalności gminy składać w formie pisemnej.

Zaplanowany porządek obrad XXII Sesji przedstawia się następująco:

1. Otwarcie sesji, powitanie radnych i zaproszonych gości.
  2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
  3. Przyjęcie porządku obrad.
  4. Przyjęcie protokołu obrad z XXI sesji.
  5. Przedstawienie sprawozdania Burmistrza Pruchnika z działalności międzysesyjnej, w tym:
    • przyjęcie przedstawionego na sesji sprawozdania,
    • przyjęcie sprawozdania Burmistrza Pruchnika przedstawionego na XXI sesji w dniu 15.12.2020 r.
  6. Podsumowanie pracy Rady Miejskiej w Pruchniku w 2020 r.
  7. Podsumowanie pracy samorządu Gminy Pruchnik w 2020 r.
  8. Powołanie Komisji Uchwał i Wniosków.
  9. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Gminnego Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na 2021 rok (projekt 1).
  10. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wysokości diety dla Sołtysów i Przewodniczących Rad Osiedla Gminy Pruchnik (projekt 2).
  11. Podjęcie uchwały w sprawie wyznaczenia obszaru i granic aglomeracji Pruchnik (projekt 3).
  12. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia zasad zwrotu wydatków za świadczenia z pomocy społecznej będące w zakresie zadań własnych gminy obejmujących pomoc rzeczową, zasiłki okresowe i zasiłki celowe przyznane pod warunkiem zwrotu (projekt 4).
  13. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2021 - 2025 (projekt 5).
  14. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru obejmującego przebieg linii 110 kV relacji Pruchnik – Przemyśl (projekt 6).
  15. Podjęcie uchwały budżetowej Gminy Pruchnik na 2021 rok (projekt 7), w tym:
    a) odczytanie projektu uchwały budżetowej,
    b) odczytanie opinii poszczególnych komisji stałych Rady:
    - Komisji Rewizyjnej,
    - Komisji Budżetowo-Gospodarczej,
    - Komisji Spraw Społecznych,
    c) odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej o projekcie uchwały budżetowej oraz o prognozie długu,
    d) opinia Burmistrza Pruchnika na temat projektu uchwały budżetowej,
    e) dyskusja nad projektem uchwały budżetowej,
    f) głosowanie nad uchwałą.
  16. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Pruchnik, w tym odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej o projekcie uchwały (projekt 8),
  17. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy Pruchnik na 2021 rok (projekt 9).
  18. Zgłaszanie interpelacji i wniosków przez radnych i ich kluby.
  19. Odpowiedzi na interpelacje i wnioski.
  20. Zamknięcie sesji.
Rady Miejskiej w Pruchniku