strona domowa
strona domowa
Z wizytą sąsiedzką
środa, 24 lutego 2021 14:50

W środę 24.02.2021 r. przedstawiciele samorządu Gminy Pruchnik tj. Wacław Szkoła Burmistrz Pruchnika, Wiesław Jamrozik – Przewodniczący Rady Miejskiej w Pruchniku oraz Stanisław Stanik – Radny Rady Miejskiej udali się z wizytą do sąsiadującej z Gminą Pruchnik - Gminy Dubiecko.

Celem wizyty było złożenie gratulacji na ręce Pana Jacka Grzegorzaka Burmistrza Miasta i Gminy Dubiecko z okazji odzyskania przez Dubiecko, z dniem 1 stycznia 2021 r., praw miejskich, utraconych w wyniku zmian administracyjnych i tworzenia tzw. gmin zbiorowych w 1934 roku.

Podczas spotkania oprócz złożenia gratulacji i życzeń samorządowcy podzielili się doświadczeniami oraz wymienili poglądy w zakresie możliwości współpracy sąsiednich gmin i miast na rzecz wspólnego rozwoju.

 

 

  Wejscia: 402