strona domowa
strona domowa
W podziękowaniu za wzorową postawę i uratowane życie
środa, 03 marca 2021 11:30

W dniu 02.03.2021 r. odbyło się spotkanie, podczas którego Wacław Szkoła Burmistrz Pruchnika podziękował Mirosławowi Szkole – pracownikowi Urzędu Miejskiego w Pruchniku za wzorową postawę podczas udzielania pomocy nieprzytomnej kobiecie w nocy 12 lutego 2021 r. zaznaczając, że szybka reakcja pozwoliła uratować życie i zapobiec tragedii.

Dla przypomnienia Mirosław Szkoła, który zajmował się odśnieżaniem dróg gminnych na terenie Pruchnika wykonując swoje obowiązki w nocy 12 lutego znalazł leżącą na drodze kobietę, bardzo mocno wychłodzoną, której udzielił natychmiastowej pomocy i wezwał odpowiednie służby, dzięki czemu udało się ją uratować.

Jak czytamy na stronie KWP w Rzeszowie „Policjanci ustalili, że leżącą w śniegu, nieprzytomną kobietę zauważył mieszkaniec gminy Pruchnik, zajmujący się odśnieżaniem lokalnych dróg. Mężczyzna natychmiast powiadomił odpowiednie służby oraz rodzinę kobiety. 54-latka znajdowała się w stanie hipotermii. Temperatura jej ciała spadła do 25 stopni Celsjusza.

Dzięki reakcji mieszkańca gminy Pruchnik i podjętym przez niego działaniom, życie kobiety zostało uratowane. Dalszych kilkadziesiąt minut, spędzonych na mrozie w temperaturze -15 stopni, skończyłoby się dla niej tragicznie.”

 

  Wejscia: 351