Relacja z Pikniku Zdrowotnego w Pruchniku
poniedziałek, 05 lipca 2021 09:39

W niedzielne popołudnie 4 lipca br. mieszkańcy Pruchnika Górnego, a także całej gminy, spotkali się na pierwszym pikniku zdrowotnym w Pruchniku Górnym. Jest to kontynuacja organizowanych w tym osiedlu pikników, jednak wcześniej odbywały się one przy Szkole Podstawowej.

W tym roku, organizatorami pikniku była tradycyjnie Ochotnicza Straż Pożarna w Pruchniku Nr 3, a także Koło Gospodyń Wiejskich w Pruchniku Górnym. Dzięki otwarciu w ostatnim czasie groty solnej, zmieniła się lokalizacja oraz forma pikniku, co jak widzimy spotkało się z dużym zainteresowaniem.

Na scenie mogliśmy podziwiać występy naszych małych artystów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 2 w Pruchniku oraz koncerty w wykonaniu uczniów ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Pruchniku. O dobre humory i atmosferę zadbali również seniorzy z Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Pruchniku.

Organizatorzy dopilnowali, aby każdy z uczestników znalazł coś dla siebie na licznych stoiskach. W namiocie Koła Gospodyń Wiejskich z Pruchnika Górnego można było skosztować regionalnych potraw i ciast, strażacy przygotowali kiełbaskę z grilla, boczek, kaszankę i tradycyjną strażacką grochówkę, na stoisku Lokalnej Grupy działania „Z Tradycją w Nowoczesność” najmłodsi mieli okazję do rysowania oraz otrzymania gadżetów promocyjnych, na stoisku Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu uczono udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także była możliwość zmierzenia ciśnienia, tętna, poziomu cukru i samobadania piersi. Na stoisku promocyjnym Gminy Pruchnik znalazło się wiele gadżetów promocyjnych, a także ulotek i informacji turystycznych oraz oczywiście białych i czerwonych balonów. Znalazły się również stoiska z lodami, goframi, watą cukrową czy popcornem.

Dla najmłodszych mieszkańców, Anna Mikłasz nauczyciel Przedszkola Samorządowego w Pruchniku – pełniąca rolę spikera pikniku, wspólnie z Aleksandrą Szwajczak oraz CKSiT w Pruchniku przygotowała i prowadziła wiele zabaw ruchowych i tanecznych, rysowanie czy przeciąganie liny, a w zamian za udział dzieci otrzymywały gadżety ze stoiska promocyjnego gminy.

Najmłodsi uczestnicy mieli możliwość korzystania z placu zabaw, czy przygotowanych przez organizatora tzw.: „dmuchańców”.

Dzięki obecności strażaków z OSP KSRG Pruchnik I i OSP Kramarzówka, każdy mógł podziwiać sprzęt i wyposażenie wozów bojowych naszych jednostek.

Punktem kulminacyjnym pikniku był koncert Zespołu „Zbóje”, który świetnie bawił zgromadzoną publiczność, a góralska muzyka wszystkim przypadła do gustu. Na zakończenie uczestników bawił DJ Hano.

Wydarzenie to zostało zorganizowane przez lokalne stowarzyszenia, a Gmina Pruchnik ze środków z Gminnego Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii, dofinansowała koncert Zespołu „Zbóje” oraz „dmuchańce” dla dzieci. Zachęcamy również inne miejscowości do korzystania z tej formy wsparcia i organizowania lokalnych wydarzeń, które wpiszą się w założenia programu i pozwolą na aktywne spędzanie wolnego czasu przez mieszkańców Gminy Pruchnik.