strona domowa
strona domowa
Eliminacje gminne OTWP "Młodzież Zapobiega Pożarom"
czwartek, 31 marca 2022 12:12

W dniu 31 marca 2022 r. w Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”, w których udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Pruchnik – łącznie 16 uczestników.

Eliminacje gminne zostały przeprowadzone w dwóch grupach wiekowych:

I grupa, uczniowie klas I – IV szkół podstawowych – 8 uczestników.
II grupa, uczniowie klas V – VIII szkół podstawowych – 8 uczestników.

Otwarcia turnieju dokonał Robert Grządziel Sekretarz Gminy Pruchnik. W skład komisji konkursowej weszli Przewodniczący druh Marian Romanik – Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Pruchniku, Komendant Gminny Zygmunt Jasiłek, Wiceprezes ZOG ZOSP RP w Pruchniku Stanisław Szkoła, Sekretarz ZOG ZOSP RP Mateusz Fudali oraz pracownik Urzędu Miejskiego w Pruchniku Ryszard Duziak.

Organizatorem OTWP jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, natomiast eliminacji gminnych Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Pruchniku oraz Urząd Miejski w Pruchniku. Turniej składał się z 2 części, w pierwszym etapie był test pisemny, a uczniowie z najlepszymi wynikami przeszli do drugiej części – odpowiedzi ustnej.

Wyniki końcowe przedstawiają się następująco:

I grupa wiekowa (uczniowie klas I – IV)
1. Amelia Pakuła  - SP Nr 1 w Pruchniku
2. Kacper Szymański - Galas – SP w Rozborzu Długim
3. Oliwia Podolak - SP Nr 1 w Pruchniku

II GRUPA WIEKOWA (uczniowie klas V – VIII)
1. Ryszard Szpila - SP w Rozborzu Długim     
2. Dawid Zając - SP w Jodłówce
3. Małgorzata Szymczycha - SP w Jodłówce

Nagrody i dyplomy, ufundowane przez Gminę Pruchnik, w imieniu Burmistrza Pruchnika wręczał Robert Grządziel Sekretarz Gminy Pruchnik oraz Przewodniczący Komisji Konkursowej druh Marian Romanik.

Zdobywcy pierwszych miejsc w obydwu kategoriach tj.: Amelia Pakuła oraz Ryszard Szpila będą reprezentować naszą gminę podczas eliminacji powiatowych, które odbędą się w dniu 26.04.2022 r. w Jarosławiu.

Wszystkim uczestnikom, opiekunom oraz osobom wspierającym ochotnicze pożarnictwo na terenie Gminy Pruchnik serdecznie dziękujemy.

 

 

  Wejscia: 476