strona domowa
strona domowa
Jubileuszowy XXX Bieg o Memoriał Bł. Ks. Bronisława Markiewicza 2022
poniedziałek, 25 kwietnia 2022 09:24

W dniu 24 kwietnia 2022 roku na stadionie sportowym w Pruchniku odbyły się XXX Biegi o memoriał bł. ks. Bronisława Markiewicza. Już 30 lat spotykamy się w ostatnią niedzielę kwietnia aby dać dowód na to, że bieganie to zdrowie, że dzieci, młodzież a także dorośli pamiętają o naszym rodaku księdzu Bronisławie Markiewiczu i na dowód tego co roku tak licznie biorą udział w zawodach. Dla uczczenia postaci bł. ks.  Bronisława Markiewicza, delegacja co roku składa kwiaty przed pomnikiem przy ulicy Cichej.

W związku z organizacją tegorocznej, już 30. edycji biegów, Organizatorzy chcąc uatrakcyjnić jej przebieg zorganizowali dodatkowe formy aktywności kierowane zarówno dla samych uczestników jak i wszystkich obecnych na biegu. Na początku imprezy odbył się Wspólny Bieg Otwarcia XXX Memoriału Bł. Ks. B. Markiewicza – dedykowany do wszystkich obecnych na stadionie, również do zaproszonych gości. Wszyscy uczestnicy tego biegu otrzymali pamiątkę w postaci okolicznościowej przypinki lub słodkiego lizaka.

Pogoda, mimo nie najlepszych prognoz, dopisała, jak również frekwencja bo na linii startu łącznie we wszystkich kategoriach stanęło blisko 200 zawodników w 12 kategoriach na 6 dystansach. Za zajęcie I,II i III miejsca zwycięzcy z rąk zaproszonych gości otrzymali dyplomy, medale i nagrody rzeczowe, pozostali uczestnicy do miejsca 10 dyplomy. Wszyscy uczestnicy, otrzymali na linii mety małą słodką przekąskę w postaci tradycyjnego już wafelka „Grześka”.

Organizatorzy: Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku, Gmina Pruchnik, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Pruchniku, Parafia Rzymskokatolicka w Pruchniku, dbają o to aby żadna z edycji biegów nie przeszła bez echa, a chcąc jeszcze bardziej podkreślić tegoroczne biegi zorganizowali dodatkowy „Jubileuszowy Bieg na 10 km”. Wzięli w nim udział uczestnicy, dla których bieganie jest pasją, a zarazem wyzwaniem. Nagrody w tym biegu, w postaci bonów podarunkowych zasponsorowało Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjne „SPORT CENTRUM”. Dodatkowo sponsorem biegów był również Sklep hydrauliczno – elektryczny POSTERUS i Firma JKlaser.pl.

Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom za wsparcie Jubileuszowej edycji biegów. Również gratulują wszystkim sportowej rywalizacji, zwycięzcom zajętych miejsc na podium i zapraszają za rok. W roli spikera imprezę poprowadził znany i lubiany komentator sportowy pan Marek Grzesik.

 

Tekst i zdjęcia - CKSIT w Pruchniku https://ckpruchnik.pl/


  Wejscia: 325