Gmina Pruchnik otrzymała kolejne dofinansowanie z Polskiego Ładu tym razem na dokończenie kanalizacji w Rozborzu Długim i I etap rozbudowy ul. Jasnej.
poniedziałek, 30 maja 2022 11:01

Gmina Pruchnik otrzymała łącznie 10 mln zł, na dwie inwestycje, których zakończenie zaplanowano na przyszły rok - Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Rozbórz Długi – Etap II i Rozbudowa ulicy Jasnej w Pruchniku – etap I.

Obydwa zadania otrzymały dofinansowanie w wysokości po 95 % wartości zadania.

Szef polskiego rządu ogłosił wyniki II edycji rządowego programu dla samorządów. Na inwestycje bliskie mieszkańcom przeznaczamy kolejne miliardy złotych. Bezzwrotne dofinansowanie otrzyma 100 proc. samorządów, które złożyły chociaż jeden wniosek w tej edycji.

Wyniki II edycji Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych – tutaj.

„Zależy nam na zrównoważonym rozwoju całego kraju” mówił Premier Mateusz Morawiecki, który podkreślił również, że we wszystkich tych inwestycjach, na które z budżetu państwa polskiego przekazujemy środki, najważniejsze jest to, aby służyły mieszkańcom dziś, jutro i pojutrze. Bo droga do pomijania mniejszych miast i miejscowości to droga donikąd.

Każda jednostka samorządu terytorialnego (JST) mogła zgłosić maksymalnie trzy wnioski
o dofinansowanie odpowiednio do 65 mln zł, 30 mln zł oraz obligatoryjnie do 5 mln zł. Przekazane fundusze samorządy przeznaczą na budowę lub modernizację żłobków, przedszkoli, szkół, dróg, ścieżek rowerowych czy infrastrukturę wodno-kanalizacyjną.

- Państwo musi być państwem pomocnym. Polska musi być państwem dla wszystkich, a nie tylko dla wybranych. Dlatego troszczymy się o wszystkich, troszczymy się o mieszkańców w każdej najmniejszej gminie, w każdym mieście, miasteczku, wsi i w każdym powiecie - to jest credo naszego rządu - powiedział szef polskiego rządu.

Serdeczne podziękowania w imieniu samorządu Gminy Pruchnik kierujemy do parlamentarzystów i osób zaangażowanych w pomoc i pozyskanie tych środków, a w szczególności dziękujemy Panu Posłowi Tadeuszowi Chrzan za okazaną pomoc i wsparcie.

Do pobrania:

Wyniki naboru – województwo podkarpackie