strona domowa
strona domowa
Pani Emilia Pietruszka z Pruchnika ma 100 lat!!!
wtorek, 09 sierpnia 2022 06:23

Tradycyjne „sto lat” śpiewane przy składaniu życzeń podczas różnych uroczystości to dla wielu z nas wiek wręcz niewyobrażalny, a dla Pani Emilii z Pruchnika to od wczoraj (08.08.2022) rzeczywistość.

Pani Emilia Pietruszka urodziła się 8.08.1922 r. w Czelatycach, gmina Rokietnica. W Pruchniku mieszka od 1947 r. Jej życie to czas bardzo wielu doświadczeń, o których opowiada w rozmowie. Z uśmiechem na twarzy wspomina również swoją pasję - wyszywanie niezwykłych obrazów.

Od rodziny dowiadujemy się, że kolejną pasją są kwiaty, dlatego Pani Emilia ze swojego okna czujnie obserwuje jak zmienia się Pruchnicki Rynek, podziwiając piękne kwiaty w szczególności róże, a wręcz złoszcząc się jeżeli ktoś przechodzi pomiędzy kwiatami, zamiast wyznaczonymi alejkami.

Z okazji tak zacnego jubileuszu przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Pruchniku – Robert Grządziel – Sekretarz Gminy Pruchnik wraz z Martą Wałach – Dyrektor OPS w Pruchniku, w imieniu Burmistrza Pruchnika oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Pruchniku złożyli jubilatce najserdeczniejsze życzenia i gratulacje. W domu Pani Emilii, oprócz wyszywanych płócien, podziwiać można piękną galerię zdjęć rodzinnych, a także drzewo genealogiczne, zaczynające się od jubilatki, zawierające pięć pokoleń.

Oprócz Pani Emilii w tym roku swoje 100 urodziny obchodziła również Pani Zofia Pilch z Rozborza Długiego ur. 21.05.1922 r. w Rzeplinie, która od urodzenia jest mieszkanką Rozborza Długiego.

Obydwie Panie należą do pokolenia głęboko doświadczonego w dziejach Polski, które stawało przed różnymi wyzwaniami, będąc świadkami wielu trudnych, ale i doniosłych wydarzeń, które kształtowały kolejne pokolenia Polaków, ich patriotyzm i miłość do Ojczyzny.

Raz jeszcze w imieniu samorządu Gminy Pruchnik oraz mieszkańców życzymy jubilatkom dobrego zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności, aby kolejne lata mijały wśród najbliższych przynosząc wiele zadowolenia i radości z każdego dnia, miłości, wsparcia oraz szacunku.

   Wejscia: 737