Oficjalne otwarcie drogi wojewódzkiej Nr 881
środa, 23 listopada 2022 08:25

W poniedziałek 21.11.2022 r. odbyło się oficjalne otwarcie drogi wojewódzkiej Nr 881 na odcinku Kańczuga – Pruchnik po zakończeniu I etapu przebudowy, który obejmował odcinek od Pantalowic do Pruchnika.

Ogólna wartość projektu to ponad 36 mln zł, z czego 85 % pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego, a 15% to środki budżetu województwa. Więcej informacji o remoncie   pod adresem - http://pruchnik.hg.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2766:zmodernizowana-droga-wojewodzka-nr-881-i-chodnik-w-rozborzu-dugim&catid=5:ogolne&Itemid=18

Inwestycję Realizował Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie.

Gminę Pruchnik, która dofinansowała budowę chodnika przez miejscowość Rozbórz Długi, reprezentował Burmistrz Pruchnika Wacław Szkoła oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Pruchniku Wiesław Jamrozik.

Obecnie trwa również przebudowa dalszego odcinka tej drogi przez Pruchnik (częściowo ul. Kańczudzka i ul. Jana Pawła II). Gmina Pruchnik również uczestniczy finansowo w tej inwestycji.