Pruchnik

Pani Krystyna Potyrała - Radna z obwodu wyborczego Pruchnik Dolny

Pragnę podzieli się z Państwem tym, co udało się zmieni na osiedlu Pruchnik Dolny w mijającym roku budżetowy:

• Przebudowano i wyremontowano drogi gminne celem poprawy warunków komunikacyjnych mieszkańców tj. : ul. Armii Krajowej, ul. Lipowa, ul. Wałowa, ul. Spacerowa, droga „do P. Kardasza”, droga „do P. Sowińskiego” i „do P. Cieślaka”.
  • Podjęto prace przy rozbudowie remizy OSP nr 1 dla poprawy jakości oraz komfortu działań strażaków jak również osób korzystających z wynajmu obiektu.
  • Wybudowano profesjonalny plac zabaw (z atestem) przy Szkole Podstawowej nr 1 dostępny nie tylko dla uczniów, lecz również dla wszystkich zainteresowanych matek z małymi dziećmi.
  • Przygotowano dokumentację przewidując uporządkowanie parku oraz terenu pod plac targowy.
  • Przygotowano dokumentację na modernizację ul. Wałowej w kierunku cmentarza, dla poprawy komunikacji konduktów żałobnych.
  • Prowadzono prace w kierunku adaptacji pomieszczeń gimnazjum na potrzeby przedszkola.
  • Zakupiono krzesła do sali widowiskowej w CKSiT dla podniesienia komfortu osób korzystających z imprez kulturalnych.

Życzę sobie i mieszkańcom naszej Gminy aby podejmowane przez samorządowców działania w pełni odzwierciedlały nasze marzenia związane z jej rozwojem.

Pan Janusz Szkoła - Radny z obwodu wyborczego Pruchnik Górny

Z satysfakcją dzielę się z Państwem informacją na temat prac wykonanych na osiedlu Pruchnik Górny w 2011 roku ponieważ jest to  niewątpliwie duży sukces. Nasze potrzeby zostały zaspokojone przede wszystkim jeśli chodzi o  drogi.

Oto wykaz dróg , wyremontowanych w mijającym roku:

• ul. Spacerowa 185 mb asfalt,
  • ul. Zacisze – 140 mb asfalt,
  • droga „do Piwody” – 263 mb asfalt,
  • droga „do Bielca” – 100 mb asfalt,
  • ul. Objazdowa – 715 mb 315 mb asfalt, 400 mb beton,
  • ul. Skotniki – 200 mb asfalt,
  • droga „do Kurasza” – 220 mb asfalt,
  • droga „do Ochańskiego” – 140 mb asfalt,
  • droga „do Krzysztofa Kubasa” – 100 mb beton,
  • droga „do Raka” – 20 mb beton,
  • droga „do Olszańskiego” – 30 mb beton,
  • droga „do Stefana Kubasa” – 60 mb beton,
  • droga „do Kuźniara” – 18 mb beton.

Dokończyliśmy główną sieć kanalizacyjną i wykonane zostały przyłącza kanalizacyjne. Wyremontowano dach na Szkole Podstawowej nr 2.  Dokonaliśmy remontu pomieszczeń w Domu Strażaka w Pruchniku Górnym oraz została wyposażona siłownia na kwotę 6000 zł. Wykonana została dokumentacja na plac zabaw.

Ważnym wydarzeniem dla naszej społeczności jest cykliczna już impreza organizowana przez Dyrekcję i Grono Pedagogiczne S. P. nr 2 „Piknik Rodzinny”. Impreza ta jest wspaniałym przykładem współpracy rodziców, nauczycieli i naszych strażaków. Byliśmy również organizatorami Dożynek Gminnych 2011.

Wiem, że nie są to moje osobiste sukcesy, ale wiem też, że będąc radnym mam duży wpływ na podejmowane działania.

Modernizacja dróg gminnych

Rozbudowa remizy OSP nr 1