Wyniki eliminacji gminnych XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem: "20 lat Państwowej Straży Pożarnej - Jak nas widzą tak nas malują"
czwartek, 23 lutego 2012 18:41

Eliminacje gminne XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „20 lat Państwowej Straży Pożarnej – jak nas widzą tak nas malują” odbyły się w dniu 21 lutego 2012 r. w Świetlicy Urzędu Miejskiego w Pruchniku.

Organizatorem konkursu jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej we współpracy z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich.

Konkurs promuje i poszerza wiedzę dzieci i młodzieży na temat wszechstronności działalności straży pożarnej podczas pełnienia trudnej i niebezpiecznej służby.
Celem edukacyjnym konkursu jest zapoznanie uczestników z przyczynami występowania niebezpiecznych zdarzeń oraz zasadami bezpiecznego zachowania i właściwego postępowania w przypadku wystąpienia różnego rodzaju zdarzeń.

Jury, w skład którego weszli:

• mgr Zdzisława Dybisz – Kubas – Nauczyciel plastyki
  • mgr Magdalena Poziemska – Nauczyciel plastyki
  • mgr Agnieszka Błachuta – Nauczyciel plastyki
  • mgr Tomasz Modras – Nauczyciel plastyki
  • mgr Ewa Barszczak – Nauczyciel plastyki
  • Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Pruchniku – Marek Potyrała
  • pracownik UM w Pruchniku – mgr inż. Piotr Dragan

po dokonaniu oceny prac plastycznych wybrało po 5 najlepszych z każdej kategorii:

I grupa wiekowa 5-8 lat:

1. Gabriela Kwaśniak – SP Nr 1 w Pruchniku
  2. Szymon Brzozowski – Zespół Szkół w Rozborzu Długim
  3. Gracjan Wojtowicz – SP Nr 1 w Pruchniku
  4. Oliwia Serafin – SP w Jodłówce
  5. Klaudia Płaza – Przedszkole Samorządowe w Pruchniku

II grupa wiekowa 9-12 lat:

1. Dorota Kędzior – SP Nr 2 w Pruchniku
  2. Dominik Piś – SP Nr 1 w Pruchniku
  3. Jakub Kazub – SP w Jodłówce
  4. Daniel Wieliczko – SP Nr 1 w Pruchniku
  5. Ewelina Stanik – SP w Świebodnej

III grupa wiekowa 13-16 lat:

1. Klaudia Kwaśniak – Gimnazjum Publiczne w Pruchniku
  2. Piotr Cieleń – Gimnazjum Publiczne w Pruchniku
  3. Weronika Szpytma – Gimnazjum Publiczne w Pruchniku
  4. Estera Głowacz – Gimnazjum Publiczne w Pruchniku
  5. Katarzyna Tuleja – Gimnazjum Publiczne w Pruchniku

Posiedzenie Centralnej Komisji Konkursowej odbędzie się w połowie czerwca 2012 r.

Wybrane prace finałowe będą eksponowane na wystawach w budynkach Komendy Głównej PSP oraz zamieszczone na stronie internetowej www.straz.gov.pl Nagrodzone prace mogą być również wykorzystywane do projektowania materiałów popularyzatorskich i promocyjnych opracowanych przez Komendę Główną PSP.

Burmistrz Pruchnika składa wszystkim uczestnikom, biorącym udział w konkursie, organizatorom oraz gronu nauczycielskiemu, zasiadającemu w jury, serdeczne podziękowania.

Propagowanie problematyki związanej z ochroną przeciwpożarową na terenie Gminy Pruchnik przyczynia się do podniesienia ogółu wiedzy wszystkich mieszkańców na ten temat, co ma istotny wpływ na podniesienie bezpieczeństwa społeczności lokalnych.