Niedzielne Świętowanie - 120 lecie OSP w Jodłówce

23 września 2012 r. w Jodłówce świętowano jubileusz 120 – lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej.

Na uroczystość przybyli strażacy z całej gminy na czele z Prezesem Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Pruchniku, dh Markiem Potyrałą oraz dh kpt. Andrzejem Pilchem /dowódcą uroczystości/.

Wśród zaproszonych gości jubileuszu byli:

• Kapelan strażaków ochotników - ks. Paweł Konieczny
  • Proboszcz Parafii Pruchnik - ks. Dziekan Kazimierz Trelka
  • Proboszcz Parafii Jodłówka - ks. Prałat Kazimierz Wójcikowski
  • Poseł na Sejm RP - Pan Tomasz Kulesza
  • Komendant Wojewódzki PSP w Rzeszowie – st. bryg. Bogdan Kuliga
  • Dyrektor Biura Terenowego ZOSP RP w Przemyślu - dh Adam Szumełda
  • Zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Rzeszowie - Pan Wiesław Pajda
  • Członek Rady Nadzorczej WFOŚiGW w Rzeszowie – Pan Ryszard Konarski
  • Wicestarosta Jarosławski – Pan Józef Szkoła
  • Radny Rady Powiatu Jarosławskiego - Pan Marian Romanik
  • Komendant Powiatowy PSP w Jarosławiu – mł. bryg. Piotr Biały
  • Komendant Powiatowy Policji w Jarosławiu – insp. Janusz Dymek
  • Burmistrz Pruchnika – Pan Wacław Szkoła
  • Zastępca Burmistrza Pruchnika – Pan Stanisław Kłopot
  • Sekretarz Gminy Pruchnik – Pan Robert Grządziel
  • Kierownik Posterunku Policji w Pruchniku – asp. szt. Wojciech Mikłasz

Niedzielną uroczystość zainaugurowała, koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Pawła Koniecznego, uroczysta Msza Święta. Po nabożeństwie strażacy wraz z zaproszonymi gośćmi udali się na plac obok Domu Strażaka w Jodłówce na oficjalne obchody 120 – lecia Ochotniczej Straży Pożarnej.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęto ze wszystkimi elementami strażackiego ceremoniału, a oficjalnego otwarcia i przedstawienia historii jednostki dokonał jej członek dh Stanisław Górski – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Jarosławiu, natomiast funkcję konferansjera sprawował Eugeniusz Mikłasz, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świebodnej.

Uroczystą oprawę jubileuszowych uroczystości zapewniła Strażacka Orkiestra Dęta z Pruchnika na czele z jej Kapelmistrzem dh Zbigniewem Bratkowskim.

Ważną częścią strażackiego spotkania jubileuszowego było odsłonięcie pamiątkowego logo strażackiego, wręczenie związkowych odznaczeń oraz część artystyczna w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukaszewicza w Jodłówce – przygotowana przez Pana Jerzego Wróbla – Dyrektora Szkoły i Panią Małgorzatę Serafin – nauczycielkę tej placówki.

Po zakończeniu części oficjalnej odbyło się wspólne jubileuszowe biesiadowanie, przy dźwiękach zespołu instrumentalno-wokalnego /Magnetic/ z Jodłówki i suto zastawionych strażackich stołach pod bacznym okiem druhów Stanisława Kucaba – Naczelnika OSP i Wacława Wróbla – Prezesa OSP w Jodłówce.