strona domowa
strona domowa
Wyniki eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”
niedziela, 10 marca 2013 18:57

 

W dniu  6 marca 2013 roku w Gimnazjum Publicznym w Pruchniku odbyły się eliminacje gminne XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej  „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”, w których udział wzięli uczniowie Szkół Podstawowych i Gimnazjów z terenu Gminy Pruchnik.
Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej.

 

W turnieju, poprzedzonym pokazem sprzętu strażackiego, wzięło udział 27 uczestników, z czego 15 ze Szkół Podstawowych i 12 osób z Gimnazjum.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I grupa wiekowa – szkoły podstawowe:

  1. Faustyna Lis - Szkoła Podstawowa w Jodłówce
  2. Faustyna Olejarz - Szkoła Podstawowa w Jodłówce
  3. Marcin Fudali - Szkoła Podstawowa  w Świebodnej

II grupa wiekowa – gimnazja:

  1. Hubert Szkoła - Gimnazjum Publiczne w Pruchniku
  2. Krystian Lisiecki - Gimnazjum Publiczne w Pruchniku
  3. Piotr Szkoła - Gimnazjum Publiczne w Pruchniku

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali pucharki, dyplomy i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy oraz opiekunowie okolicznościowe długopisy i dyplomy za udział w Turnieju.

Zwycięzcy, tzn. Faustyna Lis ze  Szkoły Podstawowej w Jodłówce i Hubert Szkoła z Gimnazjum Publicznego w Pruchniku zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych, które odbędą się w dniu 15 marca 2013 r. w Jarosławiu.

Wręczenia nagród uczestnikom dokonał Sekretarz Gminy Pruchnik - Pan mgr inż. Robert Grządziel wraz z Dyrektorem Gimnazjum Publicznego w Pruchniku Panem Adamem Olejarzem, Prezesem Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Pruchniku - Panem Markiem Potyrałą oraz Pan Zdzisław Szkoła - Komendant Gminny OSP.

Organizatorem eliminacji gminnych był Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Pruchniku, przy pomocy Urzędu Miejskiego w Pruchniku oraz Gimnazjum Publicznego w Pruchniku.

Na zakończenie Organizatorzy podziękowali wszystkim uczestnikom i gronu nauczycielskiemu za zaangażowanie i udział w Turnieju oraz wspieranie działalności przeciwpożarowej zapraszając do udziału w przyszłym roku.

 

  Wejscia: 2878