strona domowa
strona domowa
Rekrutacja do projektu „Praca na własny rachunek szansą na lepsze jutro” w ramach działania 6.2 POKL
poniedziałek, 06 maja 2013 14:37

 

Punkt Konsultacyjny KSU prowadzony przez Przemyską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A informuje, że w dniach od 29 kwietnia do 29 maja br.  prowadzona jest rekrutacja do projektu pt. „Praca na własny rachunek szansą na lepsze jutro” realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia "Pro Carpathia".

Projekt jest realizowany w ramach Działania 6.2 Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samo zatrudnienia programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i jest  skierowany jest do osób zarejestrowanych jako osoby bezrobotne w Powiatowym Urzędzie Pracy na terenie woj. podkarpackiego (minimum 6 miesięcy przed przystąpieniem do projektu) oraz zamierzających  uruchomić działalność gospodarczą na terenie woj. podkarpackiego.

Wsparcie oferowane uczestnikom projektu obejmuje m.in.:

  • doradztwo i szkolenia z zakładania działalności gospodarczej,
  • wsparcie finansowe na założenie działalności gospodarczej w wysokości do 40 000 PLN
  • wsparcie pomostowe na pokrycie bieżących kosztów działalności gospodarczej w wysokości do 1500 PLN/ m-c.

Miejsce przyjmowania formularzy rekrutacyjnych: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia”, 35 - 074 Rzeszów, ul. Gałęzowskiego 6/319.

Szczegółowe informacje w powyższym zakresie można także uzyskać w prowadzonym przez PARR S.A. Punkcie Konsultacyjnym KSU zlokalizowanym w Przemyślu, ul. ks. Piotra Skargi 7/1, bądź podczas dyżurów konsultantów PK KSU, które odbywają się także w Urzędzie Miejskim w Pruchniku, zawsze w pierwszy i trzeci wtorek miesiąca, w godz. 9-13 ( pokój nr 35, poddasze).

Oferta Punktów Konsultacyjnych KSU (Krajowego Systemu Usług dla małych i średnich przedsiębiorstw) obejmuje m.in:

  • bezpłatne usługi informacyjnie nt. aspektów rozpoczynania działalności gospodarczej,
  • bezpłatne usługi „opieka nad klientem” (rozszerzone usługi informacyjne),
  • usługi doradcze (asysta) w rozpoczynaniu działalności gospodarczej.

W ramach rozszerzonych usług informacyjnych „opieka na klientem”  konsultanci Punktu Konsultacyjnego KSU mogą m.in. bezpłatnie skonsultować pomysł na własny biznes, tak aby zwiększyć szanse na zakwalifikowanie się do projektu, natomiast po zakwalifikowaniu się do projektu pomogą także przygotować biznes plan przedsięwzięcia (w ramach usługi doradczej „asysta w rozpoczynaniu działalności gospodarczej” ).

Więcej informacji o usługach prowadzonego przez nas Punktu Konsultacyjnego PK KSU znajdziecie Państwo klikając tutaj lub uzyskacie pod numerem telefonu (16) 670 27 49. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

  Wejscia: 1564