strona domowa
strona domowa
Rekrutacja do projektu „Trwały most - outplacement osób zwolnionych z przedsiębiorstw z województwa podkarpackiego” w ramach działania 8.1.2 POKL
czwartek, 16 maja 2013 20:18

 

Punkt Konsultacyjny KSU prowadzony przez Przemyską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A informuje, iż w dniach od 13-24 maja br. prowadzona jest rekrutacja do projektu pt.  „Trwały most - outplacement osób zwolnionych z przedsiębiorstw z województwa podkarpackiego” realizowanego przez Wektor Consulting s.c. M. Lipiński, W. Cichoń.

Projekt jest realizowany w ramach poddziałania 8.1.2 Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Uczestnikiem projektu może być osoba fizyczna (zamieszkała w woj. podkarpackim na podstawie meldunku stałego lub czasowego) zwolniona z pracy z przyczyn dotyczących zakładu pracy nie wcześniej niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu - osoba, która dotychczas była zatrudniona u pracodawcy, posiadającego jednostkę organizacyjną w województwie podkarpackim i która od momentu rozwiązania tej umowy nie podjęła zatrudnienia, w tym na etapie rekrutacji była osobą bezrobotną zarejestrowaną w PUP.

W ramach projektu oferowane będą m.in.:

  1. Wsparcie finansowe w wysokości max. 40 000 PLN na założenie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej dla min. 48 osób
  2. Wsparcie pomostowe podstawowe na okres 6 m-cy w wysokości max. 1 600 PLN/miesiąc na bieżące wydatki związane z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej dla 48 nowych podmiotów gospodarczych założonych w projekcie,
  3. Wsparcie pomostowe przedłużone na kolejne 6 m-cy w wysokości max. 1 600 PLN/miesiąc na bieżące wydatki związane z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej dla 24 firm założonych w projekcie.

Dokumentacja związana z projektem znajduje się na stronie www.trwalymost.pl

Szczegółowe informacje w powyższym zakresie można także uzyskać w prowadzonym przez PARR S.A. Punkcie Konsultacyjnym KSU zlokalizowanym w Przemyślu, ul. ks. Piotra Skargi 7/1, bądź podczas dyżurów konsultantów PK KSU, które odbywają się także w Urzędzie Miejskim w Pruchniku, w pierwszy i trzeci wtorek miesiąca, w godz. 9-13 (pokój nr 35, poddasze).

Oferta Punktów Konsultacyjnych KSU (Krajowego Systemu Usług dla małych i średnich przedsiębiorstw) obejmuje m.in:

  • bezpłatne usługi informacyjnie nt. aspektów rozpoczynania działalności gospodarczej,
  • bezpłatne usługi „opieka nad klientem” (rozszerzone usługi informacyjne),
  • usługi doradcze (asysta) w rozpoczynaniu działalności gospodarczej.

W ramach rozszerzonych usług informacyjnych „opieka na klientem”  konsultanci Punktu Konsultacyjnego KSU mogą m.in. bezpłatnie skonsultować pomysł na własny biznes, tak aby zwiększyć szanse na zakwalifikowanie się do projektu, natomiast po zakwalifikowaniu się do projektu pomogą także przygotować biznes plan przedsięwzięcia (w ramach usługi doradczej „asysta w rozpoczynaniu działalności gospodarczej” ).

Więcej informacji o usługach prowadzonego przez nas Punktu Konsultacyjnego PK KSU znajdziecie Państwo klikając tutaj lub uzyskacie pod numerem telefonu (16) 670 27 49.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

  Wejscia: 1485