strona domowa
strona domowa
Dzień Matki w Świebodnej.
poniedziałek, 03 czerwca 2013 06:20

 

W dniu 26 maja 2013 r. w Świebodnej odbyły się siódme, a drugie na terenie Ziemi Pruchnickiej  uroczyste obchody „Dnia Matki” zorganizowane przez Powiatowe Koło Gospodyń Wiejskich w Jarosławiu na czele z Przewodniczącą Panią Teresą Jasiewicz oraz Powiatowe Koło Gospodyń Wiejskich w Przeworsku na czele z Przewodniczącą Panią Zofią Kalamarz.

 

Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce, a dalsze uroczystości miały miejsce przy Domu Strażaka w Świebodnej.

W obchodach wzięło udział około 350 matek z terenu powiatu jarosławskiego, przeworskiego i lubaczowskiego, a całość uświetnił program artystyczny dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II ze Świebodnej oraz występ mieszkanki Świebodnej Gabrieli Wańkowicz.

Centralną częścią uroczystości było odznaczenie „Orderem Serca Matkom Wsi” zasłużonych matek z terenu powiatu jarosławskiego, przeworskiego i lubaczowskiego. Odznaczeń dokonali: Starosta Przeworski –  Zbigniew Kiszka, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Jarosławskiego – Zofia Karwańska oraz Burmistrz Pruchnika – Wacław Szkoła.

Na zakończenie, przy grze zespołu wszyscy zebrani wspólnie śpiewali piosenki biesiadne.

Gospodarzem obchodów było Stowarzyszenie „Tradycja i Rozwój” ze Świebodnej na czele z prezesem – Panią Bożeną Majchrowicz.

  Wejscia: 2062