strona domowa
strona domowa
Szkolenie nt. certyfikacji produktów regionalnych
poniedziałek, 10 czerwca 2013 18:46


Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” zaprasza na bezpłatne  szkolenie wyjazdowe nt. certyfikacji produktów regionalnych.

Szkolenie odbędzie się w dniach 20 – 21 czerwca 2013 r. w Hadlach Szklarskich. Szkolenie prowadzone będzie przez eksperta z Departamentu Rolnictwa i Gospodarki Wodnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.

 

Program obejmuje:

  1. Przedstawienie informacji na temat regulacji prawnych oraz korzyści z rejestracji produktów regionalnych.
  2. Procedura wypełniania wniosku.
  3. Próbę wyłonienia potencjalnych produktów regionalnych z obszaru LGD kwalifikujących się do rejestracji.

Na Listę Produktów Tradycyjnych mogą być wpisane produkty rolne, środki spożywcze oraz napoje spirytusowe, specyficzne dla danego regionu, których jakość lub wyjątkowe cechy i właściwości wynikają ze stosowania tradycyjnych metod produkcji.

Z wnioskiem o wpis mogą występować: osoby fizyczne, osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

Do udziału w szkoleniu zapraszamy aktywnie działające osoby i grupy, które włączają się w działania realizowane przez LGD oraz posiadające konkretny produkt z naszego regionu, który ma szanse na wpis na listę produktów regionalnych.

W przypadku zgłoszeń Kół Gospodyń Wiejskich preferowany jest udział nie więcej niż 2 osób z danego koła. Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest wypełnienie karty zgłoszenia oraz złożenie jej osobiście w biurze LGD lub przesłanie faxem na numer: 16 621 90 65 bądź e-mailem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. terminie do 17.06.2013 r.do godz. 15:30. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Poniżej do pobrania karta zgłoszenia uczestnictwa w szkoleniu.

Więcej informacji o szkoleniu w biurze LGD na ul. Kościuszki 26 w Jarosławiu, e-mail - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz pod nr tel.: (16) 621-90-65

 

Karta zgłoszenia -> Pobierz

 

  Wejscia: 1345