strona domowa
strona domowa
XVIII Zlot Rowerowy im. Gen. Marka Papały
sobota, 13 lipca 2013 10:38

 

6 lipca 2013 roku spotkaliśmy się już po raz 18 na Zlocie Rowerowym im. Gen. Marka Papały na stadionie sportowym w Pruchniku. W tym roku uczestnicy zlotu sprawdzili swoje umiejętności na trzech trasach maratonu Hobby – 19 km, Mega 42 km i Giga 72 km. Na wszystkich trasach ścigało się ponad 300 zawodników.

Uczestnikom poszczególnych kategorii kibicowali przedstawiciele Podkarpackiej Policji, władz samorządowych i rodzina zmarłego tragicznie przed 15 laty Komendanta głównego Policji.

Organizatorami XVIII Zlotu Rowerowego im. Gen. Marka Papały było Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku wraz z Urzędem Miejskim w Pruchniku.

Zgromadzonych uczestników powitali w imieniu swoim oraz mieszkańców Pruchnika, Dyrektor CKSiT – Pani Halina Wojdyło, oraz Burmistrz Pruchnika – Pan Wacław Szkoła. Wyrazili radość, że ta cykliczna impreza z roku na rok przyciąga coraz więcej sympatyków kolarstwa górskiego do naszej miejscowości. Zlot rowerowy w Pruchniku już na stałe wpisał się w cykl maratonów rowerowych CYKLOKARPATY.

Zmagania sportowców obserwowali m.in.: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego insp. Kazimierz Mruk, Komendant Powiatowy Policji w Jarosławiu mł. insp. Grzegorz Śmiech, Burmistrz Pruchnika – Wacław Szkoła, Sekretarz Gminy Pruchnik – Robert Grządziel, Dyrektor CKSiT – Halina Wojdyło oraz grupy kibiców na stadionie i trasach wyścigu. Obecna była również rodzina tragicznie zmarłego gen. Marka Papały – ojciec Jan wraz z wnuczką. Oprócz zmagań sportowych, organizatorzy pamiętali o gen. Marku Papale – Komendancie Głównym Policji w latach 97-98, wyrażając swoją pamięć przez złożenie kwiatów na grobie Generała.

Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji insp. Zdzisław Stopczyk ufundował dla najlepszego zawodnika, pochodzącego z Ziemi Pruchnickiej puchar, który trafił w ręce Łukasza Olejarza, zwycięzcy dystansu Mega w kategorii MM2. Natomiast Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Policjantów w Rzeszowie asp. sztab. Józef Bąk, ufundował puchar, który trafił do zwycięzcy na trasie Mega w kategorii MM6 - Tadeusza Mycek, zwycięzcy. Ponadto poszczególni zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki - zaprojektowane i wykonane przez Pana Jana Kochanowicza, oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez CKSiT.

Najmłodsi uczestnicy XVIII Zlotu rywalizowali w konkursie CROSS-COUNTRY - jazda na czas po bieżni stadionu, a dla nieco starszych jazda na czas po torze przeszkód, wraz z licznymi nagrodami.

XVIII Zlot Rowerowy im. Gen. Marka Papały przebiegł w miłej atmosferze i wielkim zadowoleniu uczestników.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom zlotu, obecnym gościom i tym wszystkim którzy bawili się razem z nami.

 

Galeria 1 Galeria 2

 

  Wejscia: 1941