strona domowa
strona domowa
Turniej Gmin LGD - Roźwienica 2013
czwartek, 22 sierpnia 2013 19:06

 

W sobotę 10 sierpnia 2013 r. na stadionie sportowym w Roźwienicy odbył się Turniej Gmin LGD. Organizatorem imprezy była Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność”.

Zgodnie z regulaminem Turniej Gmin LGD został przeprowadzony w formie konkursu
w czterech kategoriach:

  • Kat. A – Prezentacja Gminy
  • Kat. B – Drużynowe konkurencje sprawnościowe
  • Kat. C – Prezentacja stoiska z produktami lokalnymi
  • Kat. D – Prezentacja występu zespołu folklorystycznego, artystycznego lub orkiestry.

Do udziału w konkursie zgłosiły się cztery Gminy wchodzące w skład LGD, tj. Chłopice, Pawłosiów, Pruchnik oraz Roźwienica. Każda z uczestniczących w konkursie Gmin wykazała się dużą oryginalnością przy przygotowaniu prezentacji swojej Gminy oraz występu zespołu folklorystycznego lub artystycznego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także drużynowe konkurencje sprawnościowe, które zostały przygotowane w sposób humorystyczny. Drużyny reprezentujące poszczególne Gminy wzięły udział w takich konkurencjach jak: Bieg z jajkiem, Przeciąganie liny, Rzut ziemniakiem do wiadra z wodą, Latające jaja, Sprawna Sekretarka Wójta, Drużynowy tor przeszkód oraz Quiz wiedzy o LGD. Dodatkową atrakcją były stoiska z produktami lokalnymi przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z poszczególnych Gmin.

Komisja konkursowa dokonała oceny poszczególnych Gmin kierując się kryteriami określonymi w regulaminie Turnieju Gmin LGD oraz wyłoniła następujących zwycięzców:

  • I miejsce – Gmina Chłopice
  • II miejsce – Gmina Pruchnik
  • III miejsce – Gmina Roźwienica

Wyróżnienie – Gmina Pawłosiów

Nagrody zostały wręczone przez Jolantę Kędzior – Prezesa Zarządu LGD oraz Janinę Krasiczyńską – Przewodniczącą Komisji konkursowej. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, statuetki oraz pamiątkowe dyplomy. Dodatkowo organizator zapewnił wiele atrakcji dla dzieci oraz ciepły posiłek. Na zakończenie Turnieju Gmin LGD zorganizowano zabawę taneczną z zespołem Chromatic Plus z Lubaczowa.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za aktywne uczestnictwo.

Impreza współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

Zapraszamy także do obejrzenia relacji fotograficznej na stronie http://www.ztradycjawnowoczesnosc.pl/turniej-gmin-lgd,482.html oraz krótkiego reportażu przygotowanego przez telewizję „Twoja TV – telewizja internetowa Jarosław i okolice”.

 

 

  Wejscia: 1823