strona domowa
strona domowa
Głośna próba syren alarmowych
czwartek, 21 listopada 2013 13:06

 

W związku z WOJEWÓDZKIM TRENINGIEM SYSTEMU WYKRYWANIA I ALARMOWANIA, który odbędzie się dnia 22 listopada 2013 r. (piątek) zostanie przeprowadzona na terenie gminy Pruchnik GŁOŚNA PRÓBA SYREN ALARMOWYCH w godzinach:

- godz. 17:00 - sygnał alarmowy – „ogłoszenie alarmu” (dźwięk modulowany trwający 3 minuty)

- godz. 17:30 - sygnał alarmowy – „odwołanie alarmu” (dźwięk ciągły trwający 3 minuty)

W treningu obowiązują ogólnopolskie powszechnie obowiązujące sygnały alarmowe, zgodnie z załącznikiem do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. 2013r, poz. 96).

 

Burmistrz Pruchnika Szef Obrony Cywilnej Gminy mgr inż. Wacław Szkoła

  Wejscia: 1084