strona domowa
strona domowa
22 Finał WOŚP w Pruchniku
poniedziałek, 13 stycznia 2014 07:21

W Niedzielę 12 stycznia 2014 roku mieszkańcy miasta Pruchnika już po raz kolejny włączyli się do ogólnopolskiej akcji społecznej, jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze były zbierane za zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

W Pruchniku Wielka Orkiestra zagrała w CKSiT podczas imprezy towarzyszącej. Zgromadzeni widzowie podziwiali artystyczne zdolności naszych małych aktorów w ramach przeglądu jasełkowego ph „Pójdźmy do Betlejem”.
Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się najmłodsi uczestnicy z Przedszkola Samorządowego w Pruchniku – „Puchatki” -  w inscenizacji muzycznej „Hej kolęda, kolęda rozśpiewała nam święta” przygotowanej przez panią Bernardę Pięciorek i Joannę Macewicz. Następnie zaprezentowali sie uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Świebodnej z widowiskiem „Bajkowa cudna noc” przygotowanym przez panią Elżbietę Mikłasz. Na zakończenie mogliśmy podziwiać występ dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pruchniku. „Uciekali, uciekali, uciekali” to nie tylko tytuł programu, ale również utworu dzięki któremu uczennica Sylwia Pieniążek ze SP Nr 1 znalazła się wśród laureatów Konkursu Bożonarodzeniowego. Program przygotowali pani Anna Bielec, Ryszarda Mazur, Barbara Rut, a oprawę muzyczną przygotował pan Bogdan Sikorski.

W przerwach występów prowadzono licytacje przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców oraz Kiermasz Świąteczny. Sprzedano m.in. kubek oraz koszulkę ufundowaną przez pana Janusza Kochanowicza, karnet na jazdę konną, akwarelę naszego ucznia i absolwenta Liceum Sztuk Plastycznych Dawida Pliszaka.

Na koniec imprezy wszyscy ogrzali się przy tradycyjnym „Światełku do nieba”. Po „hucznym finale” puszki kwestarskie odwieziono do sztabu WOŚP w Jarosławiu.

Dziękujemy organizatorom dzisiejszej imprezy oraz instruktorom, nauczycielom i wychowawcom, którzy poświęcili swój czas przygotowując uczniów do występów, koordynatorowi imprezy – Pani Annie Włoch oraz wszystkim wolontariuszom, którzy pracowali na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 


  Wejscia: 1961