strona domowa
strona domowa
"CUKRZYCA” – spotkanie z dr. n. med. Janem Zuchowskim
poniedziałek, 10 lutego 2014 00:00

W dniu 8 lutego 2014 r. w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku, odbyła się prelekcja na temat cukrzycy i jej powikłań, którą wygłosił dr n. med. Jan Zuchowski. Inspiracją do zorganizowania spotkania poświęconego tej problematyce był fakt, iż w XXI wieku, nastąpił lawinowy wzrost zachorowań na cukrzycę i dotkliwe dla zdrowia konsekwencje jej złego leczenia. W swoim wystąpieniu Pan dr Zuchowski podkreślał, że cukrzyca jest nadal zbyt późno wykrywana, nierzadko przy okazji innych chorób, będących często konsekwencją jej rozwoju. Dlatego bardzo ważne jest wczesne zdiagnozowana cukrzycy, przez co  zwiększamy szanse na uniknięcie poważnych komplikacji zdrowotnych, a tym samym na pozostanie w dobrej kondycji mimo choroby. Należy też pamiętać o  utrzymywaniu prawidłowej masy ciała, stosowaniu zdrowej diety i aktywności fizycznej.
W spotkaniu uczestniczyli członkowie stowarzyszenia diabetyków oraz mieszkańcy gminy Pruchnik. Pan Burmistrz Pruchnika Wacław Szkoła na koniec spotkania wręczył kwiaty i podziękował dr. Zuchowskiemu za przybycie oraz przybliżenie naszym mieszkańcom czym jest cukrzyca i jakie niesie zagrożenia dla życia ludzkiego. Organizatorami akcji było Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło nr 4 w Jarosławiu oraz Burmistrz Pruchnika Pan mgr inż. Wacław Szkoła.

 

  Wejscia: 1269