strona domowa
strona domowa
Wybory do Parlamentu Europejskiego
sobota, 08 marca 2014 13:00

WYBORY W GMINIE PRUCHNIK

Szanowni Mieszkańcy!

W związku ze zbliżającymi się wyborami posłów do Parlamentu Europejskiego pragniemy Państwu przekazać kilka ważnych informacji. Zgodnie z postanowieniem Prezydenta RP z 24 lutego 2014r. wybory do Parlamentu Europejskiego zarządzono na 25 maja 2014 roku w godzinach od 7ºº-21ºº. Polacy będą wybierać 51 posłów w 13 okręgach. Gmina Pruchnik to okręg wyborczy nr 9, w którym głosujemy na jedną listę kandydatów stawiając znak x obok nazwiska jednego z kandydatów z tej listy. Mieszkańcy Gminy Pruchnik będą głosować w 10 stałych obwodach głosowania (uchwała nr 164/XXII/2013 Rady Miejskiej w Pruchniku z 29 stycznia 2013r.)

Nr obwodu
Granice obwodu głosowania
Siedziba obwodowej komisji wyborczej
1 Sołectwo HAWŁOWICE
Świetlica wiejska w Hawłowicach
2
Sołectwo JODŁÓWKA Szkoła Podstawowa w Jodłówce
3
Sołectwo KRAMARZÓWKA Szkoła Podstawowa w Kramarzówce
4
Osiedle PRUCHNIK DOLNY
Osiedle PRUCHNIK GÓRNY – ulice: Akacjowa, Księdza Bronisława Markiewicza od nr 73 do nr 223, Jasna od nr 61 do nr 123

Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku

5
Osiedle PRUCHNIK GÓRNY – ulice: Księdza Bronisława Markiewicza od nr 224 do końca, Świętego Floriana, Miodowa, Objazdowa, Widokowa Szkoła Podstawowa w Pruchniku Górnym
6
Sołectwo ROZBÓRZ DŁUGI
Zespół Szkół w Rozborzu Długim
7
Sołectwo ŚWIEBODNA
Szkoła Podstawowa w Świebodnej
8
Sołectwo RZEPLIN
Szkoła Filialna w Rzeplinie
9
Sołectwo JODŁÓWKA PARCELACJA
Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Jodłówce Parcelacji
10
Sołectwo ROZBÓRZ OKRĄGŁY
Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Rozborzu Okrągłym

Informujemy również, że w dniu 21 listopada 2014 r. upływa kadencja Rady Miejskiej w Pruchniku oraz Burmistrza Pruchnika. Termin wyborów nie został jeszcze ustalony. Informacje o wyborach będą sukcesywnie umieszczane na naszej stronie internetowej www.gminapruchnik.pl. Ponadto Państwowa Komisja Wyborcza udostępnia cały serwis informacyjny na temat wyborów (www.pkw.gov.pl).

Zgodnie z zapisami nowego Kodeksu Wyborczego Rada Miejska w Pruchnika była zobowiązana do podziału naszej gminy na 15 okręgów wyborczych, co też uczyniła podjęciem uchwały nr 147/XIX/2012 z dnia 31 października 2012 roku. Mieszkańcy Gminy Pruchnik w wyborach samorządowych w 2014 roku będą głosować w 10 stałych obwodach głosowania (jak wyżej) podzielonych na 15 okręgów wyborczych (jak niżej).

Nr okręgu wyborczego
Granice okręgu wyborczego
1 Sołectwo HAWŁOWICE
2
Sołectwo JODŁÓWKA od nr 1 do nr 185
3
Sołectwo JODŁÓWKA od nr 186 do nr 312
4

Sołectwo JODŁÓWKA PARCELACJA od nr 313 do końca
Sołectwo ROZBÓRZ OKRĄGŁY

5
Sołectwo KRAMARZÓWKA od nr 1a do nr 104B
6
Sołectwo KRAMARZÓWKA od nr 105 do nr 213 oraz od nr 216 do nr 218
7
Sołectwo KRAMARZÓWKA od nr 214 do 215a oraz od nr 219 do  końca
8
Osiedle PRUCHNIK DOLNY
ulice: Jasna od nr 2 do nr 60A, Zacisze, Armii Krajowej, Spokojna, Polna, Słoneczna, Pogodna, Kwiatowa, krótka, Bieszczadzka, Szkolna, Kańczudzka, Spacerowa
9
Osiedle PRUCHNIK DOLNY
ulice: Sportowa, Mieczysława Orłowicza, Cicha, Rynek, Ogrodowa, Parkowa, Długa, Zielona, Leśna, Korzenie, Wiejska od nr 67 do nr 69, Boczna, Warzywna, Wałowa, Kościelna, Jana Pawła II, Kościuszki, Księdza Bronisława Markiewicza od nr 2 do nr 66
10
Osiedle PRUCHNIK DOLNY
ulice: Przemyska, Wiejska od nr 1 do nr 66, Grunwaldzka, Jarosławska, Lipowa, Zamkowa, Basztowa, Węgierska
11
Osiedle PRUCHNIK GÓRNY
ulice: Akacjowa, Księdza Bronisława Markiewicza od nr 73 do nr 223, Jasna od nr 61 do nr 123
12
Osiedle PRUCHNIK GÓRNY
ulice: Księdza Bronisława Markiewicza od nr 224 do końca, Świętego Floriana, Miodowa, Objazdowa, Widokowa
13
Sołectwo ROZBÓRZ DŁUGI
14
Sołectwo RZEPLIN
15
Sołectwo ŚWIEBODNA

W każdym okręgu wyborczym wybieramy JEDNEGO RADNEGO

  Wejscia: 1976