strona domowa
strona domowa
I Turniej o Puchar Burmistrza Pruchnika i Prezesa KTS "Strażak" Pruchnik
poniedziałek, 12 maja 2014 17:52

 

12 maja 2014 r. w hali sportowej w Pruchniku miał miejsce Turniej o Puchar Burmistrza Pruchnika i Prezesa KTS „Strażak” Pruchnik z gościnnym udziałem zawodników superligi PKS FRAC Kolping Jarosław.
Zawodnicy bioracy udział w turnieju rywalizowali w trzech kategoriach:

 1. Szkoły podstawowe
 2. Szkoły gimnazjalne
 3. Szkoły ponadgimnazjalne

W gronie kibiców zasiedli Burmistrz Pruchnika - Wacław Szkoła wraz z zastępcą Stanisławem Kłopotem, Dyrektor Gimnazjum w Pruchniku – Adam Olejarz, prezes KTS „Strażak” Pruchnik – Stanisław Szkoła. Turniej otworzył Burmistrz Pruchnika – Wacław Szkoła, który na wstępie powitał zgromadzonych uczestników, opiekunów, trenerów oraz sędziego głównego w osobie Pana Mieczysława Krakowiaka.
Celem turnieju jest popularyzacja oraz chęć zaszczepienia idei uprawiania tenisa stołowego zwłaszcza wśród młodych zawodników. Warto wspomnieć, że Pruchnik ma już swoje pierwsze sukcesy w tej dyscyplinie sportowej – istniejący od roku klub tenisa stołowego KTS „Strażak” Pruchnik zajął 3 miejsce w tabeli V ligi na zakończenie sezonu 2013/2014.
Dodatkowa atrakcją nie tylko dla zawodników ale i kibiców był mecz pokazowy z udziałem zawodników superligi PKS FRAC Kolping Jarosław:

 • Wang Zeng Yi – polak pochodzenia chińskiego, brązowy medalista drużynowych mistrzostw Polski, aktualny mistrz Europy w deblu, mistrz Polski z 2012 r., członek kadry narodowej, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie, drużynowy mistrz polski z Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Obecnie na 58 miejscu w rankingu światowym.
 • Vitali Nekhviadovich – białorusin, 6-cio krotny indywidualny mistrz Białorusi, dwukrotny drużynowy wicemistrz Europy, siódme miejsce w DMŚ w 2010 roku oraz 1/16 finału w grze podwójnej w IMŚ 2009 i 2007 r., brązowy medalista drużynowych mistrzostw Polski z Jarosławskim Kolpingiem. Obecnie na 187 miejscu w rankingu światowym.
 • Evgueni Chtchetinne - Na swoim koncie ma srebrne i brązowe medale mistrzostw Starego Kontynentu w grze mieszanej, 2008 i 2010-dwukrotny drużynowy wicemistrz Europy, 2003 -Mistrz Europy w deblu (w parze z Chen Weixingiem) i drużynie, 1996 i 2000-Wystąpił 11 razy w mistrzostwach świata i dwukrotnie w igrzyskach olimpijskich.
 • Kamil Dziukiewicz – trener/zawodnik, W sezonie 2012/2013 brązowy medalista drużynowych mistrzostw Polski , medalista mistrzostw województwa w każdej kategorii wiekowej, Awans do Superligi w 2012 r. z drużyną PKS Kolping Jarosław w składzie: Vitali Nekhviadovich, Marek Klasek, Dariusz Kiełb, Krzysztof Marcinowski, Kamil Dziukiewicz.

Zawodnicy zaprezentowali różne techniki gry, trzymania rakietek oraz techniki odbić. Nie brakło elementów humorystycznych i zwykłej sportowej zabawy popartej oczywiście wspaniałymi umiejętnościami. a zwycięzcy poszczególnych kategorii mieli możliwość zagrania z zawodnikami superligi PKS FRAC Kolping Jarosław.
Zwycięzcy pierwszych trzech miejsc otrzymali puchary oraz dyplomy, a wszyscy uczestnicy biorący udział w turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zdjęcia podpisane przez Wang Zeng Yi, Vitali Nekhviadovich oraz Evgueni Chtchetinne

WYNIKI POSZCZEGÓLNYCH KATEGORII

Dziewczęta

 • Szkoły podstawowe
 1. Chwojko Jagoda
 2. Kłopot Karolina
 3. Olszańska kamila
 • Szkoły gimnazjalne
 1. Wojdyło Kinga
 2. Kędzior Katarzyna
 3. Baran Klaudia

Chłopcy

 • Szkoły podstawowe
 1. Wojdyło Kamil
 2. Kędzior Michał
 3. Pieniążek Michał
 • Szkoły Gimnazjalne
 1. Szkoła Hubert
 2. Rostecki Marcin
 3. Gemra Dawid
 • Szkoły ponadgimnazjalne
 1. Olejarz Maciej
 2. Tomaszewski Maciej
 3. Porczak Grzegorz

 

  Wejscia: 1364