strona domowa
strona domowa
Piknik Rodzinny
niedziela, 01 czerwca 2014 21:11

1 czerwca 2014 już po raz piąty spotkaliśmy się na Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Pruchniku przy współudziale Ochotniczej Straży Pożarnej Nr 3 oraz Centrum Kultury, Sportu i Turystyki. Okazji do wspólnego spotkania było wiele: Święto Szkoły, Dzień Matki, Dzień Dziecka, Dzień Ojca. Wspólnym mianownikiem dla tych wszystkich świąt jest RODZINA. I to właśnie ona była w to niedzielne popołudnie najważniejsza.

Na wstępie głos zabrała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Pruchniku Pni Elżbieta Macierzanka, która powitała zaproszonych gości, grono pedagogiczne, uczniów i ich rodziny oraz wszystkich tych którzy zechcieli się bawić razem z nami. Następnie ks proboszcz Kazimierz Trelka dokonał poświęcenia nowego placu zabaw.

Kolejnym punktem programu były występy artystyczne uczniów. Jako pierwsza wystąpiła Ola Łuc, która zajęła III miejsce na przeglądzie piosenki „Malin Koszyk” organizowanym rok rocznie przez CKSiT w Pruchniku. Ola zaśpiewała dwie piosenki „Z serca do serca” oraz „Moja planeta”. Następnie wystąpiły dzieci z Oddziału Przedszkolnego, które pod okiem Pani Aleksandry Szwajczak przygotowały taniec do piosenki „Jesteśmy jagódki”. Uczniowie klas I-III wraz z paniami Lucyną Kos, Alicją Jarosz i Zdzisławą Dybisz-Kubas przygotowali program pt „Bajkowe życzenia”. Pani Agnieszka Olejarz z klasą IV przygotowała dla mam i tatusiów krótki program kabaretowy.

Na zakończenie organizatorzy podziękowali wszystkim tym bez których to dzisiejsze święto nie miało by miejsca, sponsorom oraz wszystkim wspierającym naszą rodzinną inicjatywę.
Oprócz części artystycznej piknik obfitował w mnóstwo atrakcji gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Konkursy i gry sportowe, zręcznościowe, umysłowe, logiczne. Warsztaty artystyczne, ogród kwiatowy, modelowanie balonów, warsztaty cyrkowe, kiermasz szkolny w którym każdy los wygrywa. A gdy ktoś poczuł się zmęczony mógł się posilić wspaniałą grochówką z kotła strażackiego, ciastami przygotowanymi przez mamy, watą cukrową i napojami.
Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody  wszyscy bawili się świetnie pełni radości i dobrego humoru.

 

 

  Wejscia: 2329