strona domowa
strona domowa

Aktualności wtorek, 12 maja 2020 12:00 dodał: Piotr Dragan
Konkurs grantowy Narodowego Banku Polskiego „Polski złoty ma 100 lat!” zrealizowany w SP w Rozborzu Długim

Szkoła Podstawowa im. Olimpijczyków Polskich w Rozborzu Długim otrzymała dofinansowanie z Narodowego Banku Polskiego i od grudnia 2019 r. do marca 2020 r. realizowała projekt w ramach zadania „Polski ZŁOTY ma sto lat!”.

Narodowy Bank Polski ogłosił konkurs grantowy na realizację przez szkoły  wydarzenia edukacyjnego pod hasłem: Polski ZŁOTY ma sto lat! Spośród zgłoszonych z całej Polski propozycji NBP wybrał 102 najciekawsze inicjatywy edukacyjne, wśród których znalazł się projekt Szkoły Podstawowej im. Olimpijczyków Polskich w Rozborzu Długim. Kwota dofinansowania to 6080 zł.   Za  realizację projektu w szkole odpowiedzialni byli nauczyciele: Barbara Mroczka, Ewelina Maślanka i Ewelina Dul.

Celem Projektu było uświadamianie, jak zmieniła się polska waluta od jej odrodzenia do czasów współczesnych oraz jak stabilna pozycja złotego wpływa na umacnianie gospodarki i pozycję Polski w świecie.

Projekt obejmował trzy główne działania:

 1. Zorganizowano zbiórkę polskich monet i banknotów niebędących w obiegu  i wystawę tych zbiorów w szkole. Zakupiono nową szklaną gablotę. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów oraz rodziców odwiedzających szkołę.
 2. Przygotowano i przeprowadzono trzy konkursy dla uczniów:
  • konkurs plastyczny na najciekawsze logo  „Polski ZŁOTY ma 100 lat”.  Zwycięskie logo umieszczono na pamiątkowych gadżetach zakupionych dla każdego ucznia (kubek i notes),
  • konkurs historyczny sprawdzający wiedzę uczniów na temat losów polskiego złotego i historii z tym związanej,
  • konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną pt. ”Polski złoty ma 100 lat”.
   W każdym z tych konkursów uczniowie zostali nagrodzeni nagrodami zakupionymi w ramach projektu.
 3. Przygotowano przedstawienie szkolne ukazujące historię polskiej waluty. W trakcie akademii zaprezentowano zwycięską prezentację multimedialną. Po przedstawieniu odbył się poczęstunek dla społecznośći szkolnej (tort, na którym znajdowało się zwycięskie logo).


Poprzez realizację projektu uczniowie utrwalili wiedzę na temat złotego jako jednostki monetarnej ustanowionej w 1919 r. i funkcjonującej do dziś.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 135