W czynie społecznym malujemy ogrodzenie oraz dbamy o estetyczny wygląd otoczenia całego obiektu. Bierzemy udział w uroczystości przekazania sztandaru naszej szkole. Prezes OSP dh Marek Szczepanik w imieniu OSP umieszcza w drzewcu sztandaru pamiątkowego gwoździa. Udostępniamy obiekt DS na okolicznościowe spotkanie. W pomieszczeniach OSP Nr 1 w Pruchniku rozpoczyna funkcjonowanie zamiejscowy oddział pogotowia ratunkowego.
Sytuacja na rynku pracy ulega ciągłemu pogorszeniu. Likwidacja dużych zakładów pracy, zmusza naszych rodaków do poszukiwania zajęcia poza granicami Polski. Dotyczy to również mieszkańców Rozborza oraz naszych druhów. Wyjeżdżają w poszukiwaniu pracy do europy zachodniej. Tam zatrudniają się głownie w przetwórstwie oraz rolnictwie. Łącznie musiało wyjechać ok. 50 mieszkańców Rozborza, czyli niemal co czwarte domostwo w poszukiwaniu pracy opuściła jedna osoba. Szacuje się, iż z całego kraju wyjechało ok. 2 milionów polaków.

Rok 2009 – zarząd OSP czyni starania o zamontowanie klimatyzacji na obydwu salach. Drużyna pożarnicza startująca w zawodach powiatowych OSP zajmuje VI miejsce. We wrześniu bierzemy udział w pogrzebie dh Józefa Cicirko. W październiku obowiązki kierowcy przejmuje dh Rafał Brzozowski.
Szerokie spektrum działania straży pożarnej powoduje. iż coraz częściej wyjeżdżamy do wypadków drogowych. Najczęściej zdarzenia mają miejsce na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 881: Łańcut – Żurawica z drogą powiatową nr 1633: Roźwienica - Rączyna. Ciągły wzrost liczby pojazdów i natężenie ruchu sprawia, iż na w/w skrzyżowaniu dochodzi do niebezpiecznych wypadków drogowych.
Kierujący pojazdami, pomimo właściwego oznakowania tego miejsca, powodują corocznie wiele wypadków. Tylko w bieżącym roku doszło tam do trzech niebezpiecznych zdarzeń, w których uczestniczyło 6 pojazdów, przewożących 13 osób, z których ośmioro zostało poszkodowanych.
Poniżej zamieszczam zdjęcie jednego z groźnych wypadków .
W tym miejscu należy nadmienić, iż w okresie działania OSP, na drogach naszej miejscowości (do stycznia 2013) w wypadkach drogowych śmierć poniosło pięć osób.

Rok 2010 – w styczniu na zebraniu sprawozdawczym spośród strażaków powołano Jednostkę Operacyjno – Techniczną. W lutym wspólnie z Dyrektorem Szkoły zorganizowano I turniej piłki siatkowej pn. „Młody Strażak Na Sportowo”. Dnia 10 kwietnia wszystkich nas przeraża informacja o katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem, w której śmierć poniosły wszystkie podróżujące osoby, w tym Prezydent RP Lech Kaczyński.Trzeciego maja, na pamiątkę 90 rocznicy utworzenia jednostki, przed uroczystą zbiórką, w naszej świątyni została odprawiona msza święta, na której odbyło się poświęcenie obrazu z wizerunkiem Św. Floriana.Tegoż roku w Rozborzu została przeprowadzona gruntowna modernizacja sieci energetycznej.

ROK 2011 - już na początku roku pojawiła się nadzieja na uzyskanie dotacji do zakupu nowego wozu bojowego. Dzięki intensywnym staraniom zarządu, sprawy pozyskania dotacji nabrały dużego tempa. Przychylność Burmistrza Pruchnika Wacława Szkoły oraz Rady Miejskiej sprawiła, iż od gminy otrzymaliśmy 57 tyś. zł. Po wysłaniu zaopiniowanych wniosków do ZG ZOSP RP oraz do KG PSP w Warszawie dociera do nas kolejna bardzo dobra wiadomość o uzyskaniu dotacji po 50 tyś. zł od wymienionych instytucji. Wsparcia przy zakupie udzielił również WFOŚiGW w Rzeszowie w wysokości 22 tyś. zł. Ze względu na rozmiary garażu –całość wylana z betonu bez możliwości rozbudowy- zaszła konieczność zakupu niewielkiego samochodu. Na jednym z posiedzeń Zarząd OSP upoważnił druha A. Pilcha do reprezentowania jednostki w sprawach wyboru rodzaju pojazdu, jego parametrów i wyposażenia. Ogłoszony przez gminę przetarg na dostawę samochodu, wygrała firma FRANK-CARS z Częstochowy. Wybrany został samochód maksymalnie duży do naszego „małego” garażu. Po odbiór pojazdu wyjechali do Częstochowy: burmistrz W. Szkoła, prezes OSP M. Szczepanik, naczelnik A. Pilch oraz kierowca UM B. Wrzuszczak.

Uroczystego poświęcenia dokonał ks. kanonik Józef MISZTAL, następnie przekazanie kluczy do nowego samochodu przez sekretarza stanu Mieczysława KASPRZAKA i dowodu rejestracyjnego przez Dyrektora Biura Terenowego ZOSP RP w Przemyślu Adama SZUMEŁDĘ miało miejsce 18 września 2011.

Po oficjalnym przekazaniu samochodu: M. Babiś, P. Babiś, T. Dryla, Zb. Gac, M. Mielniczek, W. Mielniczek, T. Pakuła, A. Pilch, J. Pilch, E. Pilch, W. Pilch, K. Podolak, B. Sałamaj, T. Sykała, J. Szawarniak, M. Szczepanik, St. Szczepanik, Wł. Szczepanik, W. Szczepanik, R. Szyler, H. Zabój, W. Zabój, W. Żyła.

Naszego wysłużonego Żuka przekazaliśmy dla OSP w Rozborzu Okrągłym. Nowy samochód marki FORD TRANSIT SLRt przyjechał do Rozborza wieczorem 31 sierpnia 2011 roku. Wcześniej, bo 11 maja 2011 w naszym Domu Strażaka odbył się III Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP W Pruchniku. Wybrano nowy zarząd, dh. A. Pilch zostaje wybrany na funkcję Komendanta Gminnego Związku OSP RP w Pruchniku, natomiast dh. M. Szczepanik wszedł w skład Zarządu Oddziału Gminnego. Na zakończenie Zjazdu, dotychczasowy Komendant Gminny OSP w Pruchniku dh Zdzisław Szkoła, w podziękowaniu za ponad trzydziestoletnie pełnienie powierzonej funkcji, otrzymał od uczestników zjazdu serdeczne podziękowania oraz okolicznościowe pamiątki.

W lipcu dzięki nakładom gminy w DS została zamontowana klimatyzacja.
Jeszcze jesienią tegoż roku zostaje w części sutereny wykonany niewielki magazynek sprzętowy. Zarząd OSP funkcję operatora sprzętu powierza druhowi W. Mielniczkowi.
Od 1 stycznia 2011 – Pruchnik po 78 latach odzyskuje prawa miejskie.
Rok 2012 – to kolejny okres pozyskiwania dotacji na zakupy sprzętu i wyposażenia dla naszej jednostki. Od ZG ZOSP RP oraz WFOŚIGW otrzymaliśmy środki na zakup pompy szlamowej WT-30X. Drabinę nasadkową, dwa komplety ubrań ochronnych oraz trzy hełmy zakupiliśmy za fundusze gminne. Wygrywamy gminne zawody strażackie.