Jednogłośne absolutorium dla Burmistrza Pruchnika za 2023 rok i pożegnanie s. Katarzyny Świątek – wieloletniej Dyrektorki Przedszkola Niepublicznego w Pruchniku
poniedziałek, 24 czerwca 2024 12:43

Dzisiaj (24.06.2024 r.) podczas III Sesji Rady Miejskiej w Pruchniku, poświęconej rozpatrzeniu zarówno raportu o stanie gminy, sprawozdania z wykonania budżetu jak i sprawozdań finansowych, radni jednogłośnie udzielili wotum zaufania, zatwierdzili sprawozdanie oraz udzielili absolutorium Burmistrzowi Pruchnika za wykonanie budżetu 2023 r.

Podczas sesji szczególnym punktem było podziękowanie siostrze Katarzynie Świątek, która przez 11 lat pełniła funkcję dyrektora Przedszkola Niepublicznego im. Ks. Bronisława Markiewicza w Pruchniku.
Burmistrz Stanisław Kłopot podziękował za to, że dzięki niezłomnemu zachowaniu i wizji Siostry Katarzyny, udało się jej się zrealizować marzenie o nowoczesnym przedszkolu oraz domu zakonnym w Pruchniku. „Jest to chwila pełna emocji, bowiem żegnamy dziś osobę, która od samego początku była sercem i duszą naszego przedszkola” mówił burmistrz.

Swoje podziękowania złożyli także w imieniu Rady Miejskiej  Przewodniczący Dawid Mazur, w imieniu Dyrektorów Szkół i Jednostek z terenu gminy Krystyna Figiel – Dyrektor Przedszkola Publicznego w Pruchniku.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz nagrania z sesji:

Transmisja z obrad: