26 rocznica śmierci gen. Marka Papały
wtorek, 25 czerwca 2024 09:58

W 26 rocznicę śmierci pruchnickiego rodaka, ś.p. gen. Marka Papały – Komendanta Głównego Policji w latach 1997-1998, przed tablicą pamiątkową przy Komisariacie Policji w Pruchniku złożono wiązanki w celu upamiętnienia tego tragicznego wydarzenia.

Ze strony Policji wiązankę złożył podinsp. Marek Hajduk Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Jarosławiu oraz  asp. szt. Wojciech Mikłasz Komendant Komisariatu Policji w Pruchniku, samorząd Gminy Pruchnik reprezentował natomiast Robert Grządziel – Sekretarz Gminy Pruchnik.

Dotychczas wiązanki składano przy grobie na cmentarzu w Pruchniku, jednak po przeniesieniu prochów generała na warszawskie Powązki Wojskowe i wykonaniu tablicy upamiętniającej zmieniono miejsce pamięci.

Relacja z ubiegłorocznej uroczystości odsłonięcia tablicy - tutaj