strona domowa
strona domowa
Elektroniczna Skrzynka Podawcza

 


JAK ZAŁATWIĆ SPRAWĘ | E-SKRZYNKA PODAWCZA

 

Instrukcja korzystania z Elektronicznej Skrzynki Podawczej Urzędu Gminy Pruchnik udostępnionej na portalu www.epuap.gov.pl

  1. Należy założyć konto na portalu www.epuap.gov.pl (należy pamiętać żeby po założeniu konta użytkownika załozyć konto dla podmiotu - na portalu znajduje się instrukcja zakładania konta użytkownika)
  2. Po aktywowaniu nowego konta należy zalogować się za pomoca wygenerowanego loginu i podanego hasła.
  3. Po zalogowaniu się wybieramy Katalog Usług
  4. Następnie na Lista usług wyszukujemy Gmina Pruchnik
  5. Na udostępnionych Wnioskach (zaznaczamy interesujący nas wniosek i klikamy ikonke szczegóły) wypełniamy dostępny formularz i wysyłamy je drogą elektroniczną na Skrzynke Podawczą (adres skrzynki generowany jest automatycznie)

Aby złożony wniosek miał moc urzędową musi być złożony na nim Podpis Elektroniczny certyfikatem kwalifikowanym.

  Wejscia: 32314