strona domowa
strona domowa
KORONAWIRUS SARS-CoV-2 - aktualne informacje

 

Aktualne informacje nt. sytuacji w kraju dostępne są na stronie Ministerstwa Zdrowia,

natomiast wszelkie komunikaty i bieżące informacje oraz zasady postępowania dostępne są na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jarosławiu:

 

 

 

 

 


 

Zmiana lokalizacji Punktu Szczepień Powszechnych w Jarosławiu

czwartek, 2 grudnia 2021 07:02

 

Urząd Miejski w Pruchniku zawiadamia mieszkańców gminy, że od miesiąca października, prowadzony przez Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu Punkt Szczepień Powszechnych przeciw COVID-19, działa w budynku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (dawne Centrum Kształcenia Praktycznego) przy ul. Paderewskiego 11A w Jarosławiu. Punkt działa w następujących godzinach:

 • poniedziałek – piątek: 8.00 – 18.00
 • sobota: 8.00 – 15.00

Rejestracji na szczepienie można dokonać telefonicznie: 722 040 270, 785 007 361, 722 020 770, przez internet (gov.pl/szczepmysie) lub przychodząc osobiście do punktu.

Do rejestracji należy przygotować nr PESEL oraz nr telefonu komórkowego, pod który wysłana zostanie informacja z terminem oraz miejscem szczepienia.

Wszelkie najnowsze i obowiązujące informacje, dotyczące szczepień przeciwko COVID-19, znajdą Państwo na stronie:                                     https://www.gov.pl/web/szczepimysie/szczepienie-przeciwko-covid-19

 


 

 

Szczepmy się, naprawdę warto!

 

 

 


Punkt Szczepień Powszechnych w Jarosławiu

19.04.2021

Urząd Miejski w Pruchniku, na podstawie informacji uzyskanej ze Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, zawiadamia mieszkańców gminy, że zgodnie z Narodowym Programem Szczepień, 19 kwietnia 2021 r. został uruchomiony w sali gimnastycznej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu (ul. Jana Pawła II 30) PUNKT SZCZEPIEŃ POWSZECHNYCH.

Podmiotem prowadzącym punkt jest Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu.

Szczepienia wykonywane będą od poniedziałku do niedzieli, w godzinach od 8 do 18.

UWAGA! Rejestracja telefoniczna rozpoczęła działanie w sobotę 17 kwietnia i będzie czynna:

 • od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 18:00
 • sobota, niedziela i święta, w godzinach od 8:00 do 16:00

Numery telefonów:
722 040 270
785 007 361
722 020 770

Do rejestracji należy przygotować nr PESEL oraz nr telefonu komórkowego, pod który wysłana zostanie informacja z terminem oraz miejscem szczepienia.

W celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania punktu szczepień pacjenci proszeni są o przestrzeganie wyznaczonej godziny szczepienia. Przed szczepieniem, pacjent zobowiązany jest wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego w punkcie szczepień lub przyjść z wypełnionym kwestionariuszem.

Do szczepień powinni zgłaszać się pacjenci zdrowi, bez przeciwwskazań do szczepienia. Szczepienia będą odbywać się zgodnie z aktualnymi wytycznymi Narodowego Programu Szczepień (szczegółowe informacje na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie)


Aktualne informacje dotyczące narodowego programu szczepień znajdą Państwo na stronie www.gov.pl/szczepimysie

 

 

 


Od 29 marca 2021 roku

KASA URZĘDU MIEJSKIEGO W PRUCHNIKU

czynna we wszystkie dni pracy urzędu w godzinach:
od 8:00 do 13:00, z przerwą od 10.00-10.30

Wszystkie osoby przychodzące do kasy zobowiązane są do noszenia maseczek zakrywających usta i nos oraz dezynfekowania rąk płynem dezynfekującym dostępnym przy wejściu do kasy.

Przy kasie może znajdować się tylko jedna osoba.

 

 


 

 

Poniedziałek, 22.03.2021 r.

 

SZCZEPIMY SIĘ – Strażacy prowadzą kolportaż ulotek informacyjnych na temat szczepień przeciwko COVID-19

Ochotnicze Straże Pożarne z terenu Gminy Pruchnik rozpoczęły kolportaż ulotek w ramach akcji informacyjnej polegającej na rozpowszechnianiu wśród mieszkańców Gminy Pruchnik informacji nt. szczepienia przeciwko COVID-19. Ulotki zawierają podstawowe informacje o sposobach zarejestrowania się na szczepienie i możliwościach uzyskania pomocy w transporcie do punktu szczepień.

Ulotki na temat szczepień można pobrać również w tutejszym urzędzie.

 

Ulotka do pobrania

 


Piątek, 19 marca 2021

Od 20 marca w całej Polsce będą obowiązywały rozszerzone zasady bezpieczeństwa

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w Polsce, w trosce o zdrowie i życie obywateli, podjęte zostały decyzje o wprowadzeniu rozszerzonych zasad bezpieczeństwa w całej Polsce.


Zasady wprowadzone zostaną od soboty 20 marca. Obowiązywać będą do 9 kwietnia, czyli obejmą także okres Świąt Wielkanocnych.

Od 20 marca do 9 kwietnia w całej Polsce będą obowiązywały następujące ograniczenia. Swoją działalność muszą zawiesić:

 • hotele (wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych – dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu);
 • galerie handlowe – z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi. W galeriach handlowych nadal będą mogły działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie;
 • teatry, muzea, galerie sztuki (możliwa jest jednak organizacja prób i ćwiczeń, a także wydarzeń online);
 • kina (zakaz projekcji filmów dotyczy również domów i ośrodków kultury);
 • baseny (wyjątkiem są baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej);
 • sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna;
 • stoki narciarskie;
 • kluby fitness i siłownie;
 • obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności).

Ważne! Ze względów bezpieczeństwa, wszyscy uczniowie w Polsce – w tym także w klasach 1-3 – będą uczyć się zdalnie. W całym kraju zalecana jest praca on-line – wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.
Pamiętaj o zachowaniu dystansu, dezynfekcji rąk, noszeniu maseczki i częstym wietrzeniu pomieszczeń. Zainstalowanie aplikacji STOP COVID ProtegoSafe, powiadomi Cię o możliwym kontakcie z osobą zarażoną.

Źródło: www.gov.pl/web/koronawirus/
 

wtorek, 9 marca 2021

ZAWIADOMIENIE
Dotyczy: Szczepienia przeciwko COVID-19 w domu - dla osób, które ze względu na stan zdrowia nie mogą samodzielnie dotrzeć do stacjonarnego punktu szczepień.

Urząd Miejski w Pruchniku, na podstawie informacji uzyskanej z Centrum Medycznego Kormed Sp. z o.o. Spółka Komandytowa, ul. Tadeusza Kościuszki 141/7, 37-600 Lubaczów,

zawiadamia mieszkańców gminy, że w/w podmiot jest wyjazdowym punktem szczepień – czyli zespołem dedykowanym do szczepień wykonywanych w domu.

Dotyczy to osób, które ze względu na stan zdrowia nie mogą samodzielnie dotrzeć do stacjonarnego punktu szczepień.

Informujemy zainteresowanych mieszkańców, aby zgłaszali potrzebę szczepienia w domu do placówek POZ i pielęgniarek długoterminowych, których zadaniem jest przesłanie listy chętnych do tego rodzaju szczepień z uwzględnieniem zasad zawartych poniżej.

 

 

Dane kontaktowe:

Centrum Medyczne Kormed Sp. z o.o. Sp. k.  ul. T. Kościuszki 141/7, 37-600 Lubaczów

Telefony: 16 7362105, 16 6320310,

fax: 177852672, poczta

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

POZ Pruchnik 16 628 80 12

 

Zadania mobilnych zespołów szczepień

 • zespół wyjazdowy przyjmuje zgłoszenia bezpośrednio od przychodni podstawowej opieki zdrowotnej, która potwierdza zasadność szczepienia i przekazuje taką informację w postaci papierowej lub elektronicznej. Informacja powinna zawierać unikalny numer skierowania pacjenta na szczepienie oraz stwierdzenie zasadności szczepienia w miejscu pobytu pacjenta;

 • informacje przekazuje placówka POZ w każdy dostępny sposób, uzgodniony z wyjazdowym punktem szczepień, z zachowaniem bezpieczeństwa ochrony danych osobowych;

 • po otrzymaniu informacji wyjazdowy punkt szczepień kontaktuje się z Pacjentem (ważne jest podanie numeru telefonu) lub osobą działającą w jego imieniu,  wpisuje (rejestruje ) pacjenta  w systemie e-Rejestracji poprzez utworzenie harmonogramu szczepień  tzw. slotów wewnętrznych oraz wyznacza termin szczepienia;           

 • pacjenta może również zgłosić do zespołu wyjazdowego pielęgniarka opieki długoterminowej; w takiej sytuacji postępowanie jest analogiczne jak w przypadku zgłoszenia za pośrednictwem POZ;

 • zespół wyjazdowy, ustalając terminy szczepień, bierze pod uwagę odległość pomiędzy kolejnymi pacjentami i czas, w jakim należy zużyć fiolkę szczepionki.

 

 

 

 


 

Od 17 lutego 2021 roku

KASA URZĘDU MIEJSKIEGO W PRUCHNIKU

czynna we wszystkie dni pracy urzędu w godzinach:
od 8:00 do 14:00.

Wszystkie osoby przychodzące do kasy zobowiązane są do noszenia maseczek zakrywających usta i nos oraz dezynfekowania rąk płynem dezynfekującym dostępnym przy wejściu do kasy.

Przy kasie może znajdować się tylko jedna osoba.

 

 


 

Informacja dotycząca dowozu do punktu szczepień

 

Od 15 stycznia 2021 r. rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy ukończyli 80 lat, natomiast od 22 stycznia rozpocznie się rejestracja kolejnej grupy, tj. osób powyżej 70 roku życia. Od 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych osób z powyższych grup wiekowych. Stopniowo szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym.

Na mocy decyzji Wojewody Podkarpackiego samorząd Gminy Pruchnik będzie realizował zadanie pod nazwą „Transport osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, w tym osób niepełnosprawnych”. Transport będzie zapewniony osobom posiadającym aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym, o kodzie „R” lub „N” lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami oraz osób mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień.

Po zarejestrowaniu się do szczepienia, osoby te będą mogły umówić się na transport do punktu szczepień za pośrednictwem nr tel. 16 628 80 24 (od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-15:00).

Informujemy ponadto, że rejestracja do szczepień rozpocznie się zgodnie z przedstawionym harmonogramem:

 • Od 15 stycznia do 21 stycznia 2021 r. – osoby, które skończyły 80 lat.
 • Od 22 stycznia 2021 r. – osoby, które skończyły 70 lat.

Szczepienia dla osób z powyższych grup wiekowych rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.

Jak się można zarejestrować?

 • zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989 lub,
 • zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl lub,
 • skontaktuj się bezpośrednio z punktem szczepień (numer na dole strony) lub,
 • skontaktuj się ze swoim lekarzem POZ.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin Twojego szczepienia, a następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty.

Do rejestracji nie potrzebujesz żadnych dodatkowych danych czy dokumentów, wystarczy że podasz swój nr PESEL.

W naszej gminie do wykonywania szczepień został zarejestrowane następujące podmioty:

 • Prywatny Specjalistyczny Gabinet Lekarski Włodzimierz Ziemiński w Pruchniku ul. Szkolna 10 a, nr telefonu 664-244-644
 • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Panaceum w Pruchniku, ul. Szkolna 10 a, nr telefonu 16 628 80 12


Burmistrz Pruchnika
mgr inż. Wacław Szkoła

 


ZASADY FUNKCJONOWANIA URZĘDU MIEJSKIEGO W PRUCHNIKU

od dnia 03.11.2020 r.

 

Szanowni Państwo!

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami od 3 listopada 2020 r. do odwołania petenci będą obsługiwani tylko w sprawach koniecznych, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

Od 17 listopada 2020 roku (wtorek) wznowiona zostaje praca

KASY URZĘDU MIEJSKIEGO W PRUCHNIKU

PODPIWNICZENIE BUDYNKU – DOSTĘP PRZEZ BOCZNE WEJŚCIE DO URZĘDU
KASA będzie czynna we wszystkie dni pracy Urzędu w godzinach:
od 8:00 do 13:00
z przerwą techniczną od godz. 10:00 do 10:30

Wszystkie osoby przychodzące do kasy zobowiązane są do noszenia maseczek zakrywających usta i nos oraz dezynfekowania rąk płynem dezynfekującym dostępnym przy wejściu do kasy.
Przy kasie może znajdować się tylko jedna osoba.


Prosimy, aby wszelkie sprawy nie wymagające osobistego kontaktu załatwiać telefonicznie, elektronicznie (poprzez pocztę e-mail, platformę e-puap) lub listownie poprzez operatora pocztowego lub skrzynkę podawczą zlokalizowaną na drzwiach urzędu.

Numery telefonów do kontaktu:

 

 • Sekretariat: 16 623 61 14
 • Podatki: 16 623 61 19
 • Woda i kanalizacja: 16 623 61 29
 • Odpady komunalne: 16 623 61 26
 • Oświata: 16 623 61 17
 • Planowanie przestrzenne: 16 623 61 23
 • Gospodarka nieruchomościami: 16 623 61 24
 • USC i ewidencja ludności: 16 623 61 20
 • W sprawie pogrzebu: 16 623 61 24
 • Ośrodek Pomocy Społecznej:
  - pomoc społeczna 16 623-61-21 i 16 623-61-33
  - świadczenia rodzinne - 16 623-61-31

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Płatności na rzecz urzędu można dokonywać elektronicznie, za pośrednictwem banku.


Numery rachunków bankowych do wpłat:

 • podatki, czynsze i opłata skarbowa: 19 9096 0004 2003 0018 0975 0024
 • odpady komunalne: 08 9096 0004 2003 0018 0975 0028
 • woda i kanalizacja: 22 9096 0004 2003 0082 3090 0001
Nowe zasady bezpieczeństwa w całym kraju - od 17 października

Od soboty 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa. Wyjątkiem są ograniczenia dotyczące wesel i innych uroczystości rodzinnych – one zaczną obowiązywać od 19 października.


Poszerza się lista powiatów, które wejdą do strefy czerwonej. Łącznie zakwalifikowało się na nią 152 powiaty, w tym 11 miast wojewódzkich, w tym również powiat jarosławski.

Strefa czerwona:

 • ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych do 5 osób na 1 kasę;
 • od 19.10 - zakaz organizacji imprez okolicznościowych (wesela, konsolacje i inne);
 • podczas uroczystości religijnych nie więcej niż 1 osoba na 7m2,
 • w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 10 osób;
 • w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie w trybie zdalnym (z wyłączeniem zajęć praktycznych).

Oprócz tego w strefie czerwonej obowiązują takie same zasady bezpieczeństwa jak w strefie żółtej:

 • lokale gastronomiczne mogę być otwarte w godz. 6:00 – 21:00. Zajęty może być co drugi stolik. Po godz. 21:00  wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos;
 • ograniczenie liczba osób w transporcie publicznym – zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc;
 • wydarzenia sportowe bez udziału publiczności;
 • w wydarzeniach kulturalnych max. 25 proc. miejsc zajętych przez publiczność;
 • zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni.

Więcej informacji na stronie pod adresem - https://www.gov.pl/web/koronawirus/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19


Godziny dla Seniorów

 

Godziny dla seniora w sklepach, aptekach i drogeriach, zaostrzone zasady epidemiczne w placówkach opieki i domach pomocy społecznej, a także samoizolacja osób powyżej 70. roku życia – to wprowadzone przez rząd obowiązujące od 15 października nowe zasady wsparcia osób starszych.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: www.gov.pl
Od 10 października nowe zasady bezpieczeństwa w walce z koronawirusem

Od 10 października cały kraj zostanie objęty strefą żółtą, z wyłączeniem powiatów należących do strefy czerwonej.

Wprowadzone zostały  nowe zasady bezpieczeństwa dotyczące zwiększenia liczby łóżek w szpitalach, a także usprawnienia procesu koordynacji przepływu pacjentów pomiędzy placówkami. Dodatkowo, w każdym województwie powstanie szpital koordynacyjny, a w nim dodatkowe stanowiska intensywnej terapii dla pacjentów zarażonych koronawirusem.

Należy pamiętać o obowiązku zasłanianiu nosa i ust w przestrzeni publicznej – w sklepie, autobusie, ale także na ulicy, w całym kraju.

Na imprezach okolicznościowych ma obowiązywać limit osób, które mogą brać udział w tego typu wydarzeniach. W strefie czerwonej – 50 osób, w pozostałych powiatach - 75 osób. Ograniczenie wejdzie w życie z tygodniowym okresem dostosowawczym, a więc 17 października.

Nowe zasady bezpieczeństwa dotyczą również działalności lokali gastronomicznych, wydarzeń kulturalnych oraz bezpieczeństwa podczas zgromadzeń.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: www.gov.pl oraz na plakatach poniżej :

 

 

 


 

WAŻNA INFORMACJA! - ZASADY FUNKCJONOWANIA  URZĘDU MIEJSKIEGO W PRUCHNIKU od dnia 27.07.2020 r.

Szanowni Państwo!

W związku z trwającym ciągle zagrożeniem epidemiologicznym oraz nasileniem liczby zachorowań zarówno w Powiecie Jarosławskim jak i na terenie Gminy Pruchnik, apelujemy do mieszkańców/petentów Urzędu Miejskiego w Pruchniku o rozważne korzystanie z usług urzędu.

Prosimy, aby wszelkie sprawy nie wymagające osobistego kontaktu w pierwszej kolejności załatwiać telefonicznie, elektronicznie (poprzez pocztę e-mail, platformę e-puap) lub listownie poprzez operatora pocztowego lub skrzynkę podawczą zlokalizowaną na drzwiach urzędu.

Od dnia 27 lipca 2020 r. (po tygodniowej przerwie) do odwołania, petenci Urzędu Miejskiego w Pruchniku, Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz Ośrodka Pomocy Społecznej obsługiwani będą w ograniczonym zakresie.

Od początku pandemii Urząd Miejski w Pruchniku, pomimo wprowadzonych ograniczeń funkcjonuje w pełnym zakresie, jeżeli chodzi o pracowników i załatwia wszelkie sprawy jakie wpływają, realizowane są zadania inwestycyjne oraz bieżąca działalność.

Ograniczony został jedynie bezpośredni kontakt w urzędzie, jednak wynika to z troski o zapewnienie ciągłości funkcjonowania urzędu, a tym samym realizacji wszystkich zadań, jakie ciążą na samorządzie oraz z troski o zdrowie naszych petentów i pracowników, ponieważ jak obserwujemy, wiele urzędów ma problemy z funkcjonowaniem ze względu na wystąpienie zakażenia.

Pomimo tego ograniczenia wszelkie sprawy wymagające osobistej wizyty w urzędzie, są jak najbardziej możliwe do załatwienia, ale po wcześniejszym umówieniu telefonicznym z pracownikiem merytorycznym oraz z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarnych (maseczki ochronne, których należy używać przez całą wizytę w urzędzie, a nie tylko przy wejściu oraz dezynfekcja rąk).

Prosimy również osoby, które mogły mieć kontakt z osobami zarażonymi, lub obserwują u siebie objawy wskazujące na możliwość zarażenia koronawirusem, aby maksymalnie ograniczyły kontakt z innymi osobami, zarówno w urzędzie jak i w innych miejscach, gdzie występują skupiska ludzi, aby jak najszybciej zatrzymać rozprzestrzenianie się tej pandemii.

Tylko odpowiedzialne i solidarne podejście, do tej trudnej dla wszystkich sytuacji, może pomóc ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa i wrócić do normalności.

Numery telefonów do kontaktu:

 • Sekretariat: 16 623 61 14
 • Ośrodek Pomocy Społecznej: 16 623 61 31
 • Podatki: 16 623 61 19
 • Woda i kanalizacja: 16 623 61 29
 • Odpady komunalne: 16 623 61 26
 • Oświata: 16 623 61 17
 • Planowanie przestrzenne: 16 623 61 23
 • Gospodarka nieruchomościami: 16 623 61 24
 • USC i ewidencja ludności: 16 623 61 20
 • W sprawie pogrzebu: 16 623 61 24

e-mail: sekretariat@gminapruchnik.pl


Płatności na rzecz urzędu można dokonywać elektronicznie, za pośrednictwem banku lub w kasie Urzędu w godz. 8:00-13:00 z przerwą w godzinach 10:00 do 10:30.


Numery rachunków bankowych do wpłat:

 • podatki, czynsze i opłata skarbowa: 19 9096 0004 2003 0018 0975 0024
 • odpady komunalne: 08 9096 0004 2003 0018 0975 0028
 • woda i kanalizacja: 22 9096 0004 2003 0082 3090 0001

 

Od poniedziałku 27 lipca 2020 r. po tygodniowej przerwie wznowiona zostaje praca

KASY URZĘDU MIEJSKIEGO W PRUCHNIKU

która będzie czynna we wszystkie dni pracy Urzędu w godzinach:

8:00 do 13:00

z przerwą techniczną od godz. 10:00 do 10:30


Wszystkie osoby przychodzące do kasy zobowiązane są do noszenia maseczek zakrywających usta i nos oraz dezynfekowania rąk płynem dezynfekującym dostępnym przy wejściu do kasy.

Przy kasie może znajdować się tylko jedna osoba.

KASA URUCHOMIONA ZOSTAŁA W PODPIWNICZENIU BUDYNKU – DOSTĘP PRZEZ BOCZNE WEJŚCIE DO URZĘDU

 


Komunikat o zamknięciu Urzędu Miejskiego w Pruchniku


W dniach 20-24 lipca 2020 r. Urząd Miejski w Pruchniku będzie nieczynny dla stron.

Kontakt wyłącznie telefoniczny.

 

 

W razie potrzeby załatwienia spraw pilnych i koniecznych prosi się o kontakt telefoniczny, e-mailowy, poprzez platformę e-puap, pocztę tradycyjną lub poprzez skrzynkę podawczą zlokalizowaną na głównych drzwiach budynku Urzędu.

 

Kontakt telefoniczny:

Sekretariat: 16 623 61 14
Ośrodek Pomocy Społecznej: 16 623 61 31
Podatki: 16 623 61 19
Woda i kanalizacja: 16 623 61 29
Odpady komunalne: 16 623 61 26
Oświata: 16 623 61 17
Planowanie przestrzenne: 16 623 61 23
Gospodarka nieruchomościami: 16 623 61 24
USC i ewidencja ludności:  16 623 61 20 i 16 623-61-40
W sprawie pogrzebu: 16 623 61 24

Kontakt e-mailowy:

e-mail: sekretariat@gminapruchnik.pl

Płatności na rzecz urzędu można dokonywać elektronicznie, za pośrednictwem banku lub w terminie późniejszym w kasie Urzędu.

Numery rachunków bankowych do wpłat:


podatki, czynsze i opłata skarbowa: 19 9096 0004 2003 0018 0975 0024

odpady komunalne: 08 9096 0004 2003 0018 0975 0028

woda i kanalizacja: 22 9096 0004 2003 0082 3090 0001

Przepraszamy za powstałe utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.


Informacja PPIS w Jarosławiu

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jarosławiu informuje i przypomina o konieczności zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa przed koronawirusem.

 

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19:

 • często myj ręce, używaj wody z mydłem i środka dezynfekcyjnego na bazie alkoholu,
 • zachowaj bezpieczną odległość od innych osób,
 • nie dotykaj oczy ani ust,
 • gdy kaszlesz lub kichasz zakrywaj nos i usta wewnętrzną stroną łokcia lub chusteczką,
 • jeśli źle się czujesz, zostań w domu, skontaktuj się z lekarzem.
Aktualne informacje w sprawie koronawirusa dostępne pod adresem:


Apel Starosty Jarosławskiego

Szanowni Państwo, mieszkańcy powiatu jarosławskiego,

 

koronawirus jest w dalszym ciągu zagrożeniem. Widać to szczególnie w ostatnim czasie w naszym powiecie. Podczas pandemii najważniejsza jest odpowiedzialna postawa nas wszystkich!

Dlatego zalecam Państwu przestrzeganie wszelkich zaleceń sanitarnych, które są pomocne w profilaktyce zapobiegania pandemii koronawirusa.

Odpowiedni dystans społeczny, maseczki w zamkniętej przestrzeni publicznej oraz tam, gdzie nie możemy zachować wspomnianego dystansu. To także dezynfekcja dłoni.

Ten reżim sanitarny jest wprowadzony dla naszego wspólnego dobra - wiedząc to, stosujmy się zatem do zaleceń!

 

Starosta jarosławski

Stanisław Kłopot


Funkcjonowanie służby zdrowia na terenie gminy – informacja dla mieszkańców

wtorek, 14.07.2020 r.

W związku ze wzrostem ilości zakażeń koronawirusem Covid-19 w powiecie jarosławskim przekazujemy poniżej komunikat ze strony NZOZ "Panaceum" w Pruchniku w sprawie funkcjonowania opieki zdrowotnej na terenie Gminy Pruchnik.

Urząd Miejski w Pruchniku przypomina również o konieczności przestrzegania obowiązujących zaleceń sanitarnych, które są pomocne w profilaktyce zapobiegania pandemii koronawirusa takich jak: dezynfekcja dłoni, dwumetrowy dystans społeczny i noszenie maseczek w miejscach zamkniętych oraz tam, gdzie nie możemy  zachować wspomnianego dystansu.

 

Ważny komunikat !!!


Rejestracja do lekarzy rodzinnych w czasie epidemii koronawirusa odbywa się telefonicznie.

Udzielamy teleporad.
Pacjenci przyjmowani są po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym do odwołania.
16 621 01 15
16 628 80 12
16 628 80 07
16 628 82 96
16 628 80 34
Istnieje możliwość uzyskania e-receptyNowe zasady zasłaniania nosa i ust, otwarte kina i siłownie – wchodzimy w kolejny etap odmrażania

środa, 27 maja

Przed nami czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni – ale tylko pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych. Maseczki będą jednak konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych, m.in. w sklepach, kościołach, autobusach czy tramwajach. Oprócz tego – otwieramy kina, teatry, siłownie i salony masażu, ale w ścisłym reżimie sanitarnym. Umożliwiamy także organizację wesel do 150 osób. Mimo że odchodzimy od wielu obostrzeń, jedna zasada pozostanie aktualna nadal. Wciąż będziemy musieli zachować szczególną ostrożność w kontaktach z innymi.

 


Wytyczne ws. postępowania z odpadami w czasie występowania zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2

środa, 27 maja

Wytyczne Ministra Klimatu i Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie postępowania z odpadami wytwarzanymi w czasie występowania zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i zachorowań na wywoływaną przez niego chorobę COVID-19 (w czasie trwania pandemii/epidemii).


 

Znosimy kolejne ograniczenia – 18 maja pójdziesz do fryzjera, kosmetyczki i restauracji

czwartek, 14 maja

Od poniedziałku 18 maja będziemy mogli skorzystać z usług fryzjera i kosmetyczki, a także pójść do restauracji i kawiarni. Do tych miejsc dotrzemy szybciej, ponieważ podwyższamy limit pasażerów w transporcie publicznym. Oprócz tego od 25 maja umożliwimy bezpośrednie konsultacje z nauczycielami maturzystom i uczniom ósmych klas oraz opiekę nad uczniami klas 1-3 w szkołach podstawowych. Powoli wracamy do normalnego życia. Jednak nie będzie ono takie jak przed pandemią. Dlatego dbajmy o siebie i bądźmy ostrożni!

Więcej informacji po kliknięciu poniżej:

 


 

4 maja ruszą hotele, centra handlowe i rehabilitacja lecznicza

środa, 29 kwietnia

Wkraczamy w drugi zapowiadany etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Po majówce otwarte zostaną centra handlowe, sklepy budowlane będą czynne w weekendy, a hotele wznowią działalność. To jednak nie koniec. Osoby chore powrócą do rehabilitacji, a biblioteki i instytucje kultury będą stopniowo otwierane po konsultacjach z sanepidem. Wprowadzono także zmiany w funkcjonowaniu przedszkoli i żłobków.

 


 

Nowe terminy egzaminów maturalnego i ósmoklasisty. Przedłużamy zamknięcie przedszkoli i żłobków oraz szkół i uczelni.

poniedziałek, 27 kwietnia

Rząd przewiduje, że egzamin maturalny odbędzie się w dniach 8-29 czerwca br., a ósmoklasisty w terminie 16-18 czerwca br. Przedłużamy jednocześnie zamknięcie szkół, przedszkoli i żłobków oraz ograniczenie prowadzenia działalności dydaktycznej na uczelniach – do 24 maja br. Wszystkie terminy zależą od utrzymania obecnej dyscypliny sanitarnej przez Polaków. W najbliższym czasie rząd może przedstawić decyzje dotyczące prowadzenia pewnych form działalności opiekuńczej w części placówek.

Więcej informacji na stronie www.gov.pl

 

 


 

Uwaga! Ważna informacja dla przedsiębiorców z powiatu jarosławskiego!

wtorek, 21 kwietnia

Powiatowy Urząd Pracy w Jarosławiu dysponuje środkami finansowymi dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców, samozatrudnionych i organizacji pozarządowych, zmagających się z gospodarczymi efektami epidemii koronawirusa. Są one dostępne w ramach czterech programów, uruchomionych w ramach rządowej Tarczy Antykryzysowej realizowanych przez Powiatowe Urzędy Pracy. W tej chwili jest to 20 mln złotych w przypadku PUP w Jarosławiu, będzie też można wnioskować do MRPiPS o dodatkowe środki w razie potrzeby. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą tej pomocy. Przygotowaliśmy je w formie najważniejszych informacji oraz najczęstszych „pytań i odpowiedzi”.  Więcej na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Jarosławiu https://jaroslaw.praca.gov.pl/ . Tam znajdą też Państwo dokumenty aplikacyjne.

Szczegóły dotyczące możliwościowi wsparcie TUTAJ

 


poniedziałek, 20.04.2020 r.

KASA URZĘDU MIEJSKIEGO W PRUCHNIKU


czynna od dnia 21.04.2020 r. we wszystkie dni pracy Urzędu w godzinach:

8:00 do 13:00

z przerwą techniczną od godz. 10:00 do 10:30


Wszystkie osoby przychodzące do kasy zobowiązane są do noszenia maseczki zakrywającej usta i nos oraz dezynfekowania rąk płynem dezynfekującym dostępnym przy wejściu do kasy.
Przy kasie może znajdować się tylko jedna osoba.

 

KASA URUCHOMIONA ZOSTAŁA W PODPIWNICZENIU BUDYNKU – DOSTĘP PRZEZ BOCZNE WEJŚCIE DO URZĘDUZasady w zakresie pomocy osobom prowadzącym działalność w lokalach użytkowych stanowiących własność Gminy Pruchnik oraz osobom dzierżawiącym tereny gminne.

poniedziałek, 20.04.2020

W związku z obecną sytuacją spowodowaną zagrożeniem epidemicznym, Burmistrz Pruchnika w drodze Zarządzenia określił zasady w zakresie pomocy osobom prowadzącym działalność w lokalach użytkowych stanowiących własność Gminy Pruchnik oraz osobom dzierżawiącym tereny gminne.

Szczegóły oraz wnioski do pobrania TUTAJ


NOWA NORMALNOŚĆ

poniedziałek, 20.04.2020

Od 20 kwietnia zmienią się niektóre zasady bezpieczeństwa. Zakupy w sklepie zrobi w jednym czasie więcej osób, do lasu i parku wejdziemy w celach rekreacyjnych, a młodzież powyżej 13 roku życia będzie mogła poruszać się bez opieki osoby dorosłej. Proces ten będzie podzielony na etapy – tak, aby zachować maksimum bezpieczeństwa obywateli.

Więcej szczegółów na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/nowa-normalnosc-etapyKOLEJNE KROKI W WALCE Z KORONAWIRUSEM - 31.03.2020

środa, 01.04.2020

 

 

- PLAKAT INFORMACYJNY

 

- ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii


 


 

INFORMACJE NT. ODKAŻANIA POMIESZCZEŃ I PRZESTRZENI PUBLICZNEJ

Środa, 01.04.2020 

NOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W ZWIĄZKU Z KORONAWIRUSEM

środa, 25 marca 2020

- więcej informacji

 


 

OGŁOSZENIE o dalszym zawieszeniu działalności ośrodków wsparcia na terenie Gminy Pruchnik.

środa, 25 marca 2020

 


Bezpłatna Pomoc Psychologiczna dla mieszkańców Gminy Pruchnik

wtorek, 24 marca 2020


 

INFORMACJA o funkcjonowaniu opieki zdrowotnej na terenie GMINY PRUCHNIK

poniedziałek, 23 marca 2020

 

 


 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii

piątek, 20 marca 2020

 


 

ZASADY KWARANTANNY W ZWIĄZKU Z KORONAWIRUSEM

czwartek, 19 marca 2020INFORMACJA DLA OSÓB STARSZYCH I OSÓB PRZEBYWAJĄCYCH W KWARANTANNIE

środa, 18 marca 2020


DLA ODBYWAJĄCYCH KWARANTANNĘ - zasady korzystania z opieki zdrowotnej !!!

środa, 18 marca 2020

Osoby przebywające na kwarantannie nie mogą osobiście zgłaszać się do ośrodka zdrowia.

W przypadku narastających objawów choroby należy niezwłocznie skontaktować się ze stacją SANEPID w Jarosławiu, która zadecyduje o dalszym postępowaniu wobec pacjenta.

Tel. 16 624 24 40, po godz. 15:00 – 606 930 055:

 


 

POMOC PSYCHOLOGICZNA dla osób objętych kwarantanną w związku z podejrzeniem zarażenia wirusem SARS-CoV-2

wtorek, 17 marca 2020

 


 

WAŻNA INFORMACJA - NOWE ZASADY PRACY URZĘDU MIEJSKIEGO W PRUCHNIKU

niedziela, 15 marca 2020

 


ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego.

piątek, 13 marca 2020

 


 

PLAKAT INFORMACYJNY

piątek, 13 marca 2020 

UWAGA ważny komunikat !!!

APELUJEMY DO NASZYCH UCZNIÓW I ICH RODZICÓW, ABY PRZESTRZEGAĆ ZASAD DOMOWEJ KWARANTANNY

piątek, 13 marca 2020


 

INFORMACJA - prośba o rozważne korzystanie z usług Urzędu Miejskiego w Pruchniku poprzez kontakt telefoniczny lub elektroniczny.

czwartek, 12 marca 2020

 


 

#KORONAWIRUS: ważne dla seniorów

środa, 11 marca 2020


 

KOMUNIKAT w sprawie zamknięcia Dziennego Domu Senior Wigor w Pruchniku i Klubu Senior + w Hawłowicach.

środa, 11 marca 2020


 

ZAWIESZENIE ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZYCH W PRZEDSZKOLACH, SZKOŁACH I PLACÓWKACH OŚWIATOWYCH NA OBSZARZE CAŁEGO KRAJU

środa, 11 marca 2020

 


 

PLAKATY INFORMACYJNE DOTYCZĄCE KORONAWIRUSA

Podstawowe informacje jak zapobiegać zakażeniu KORONAWIRUSEM - plakat w 6 wersjach językowych

wtorek, 10 marca 2020 

CO MUSISZ WIEDZIEĆ O KORONAWIRUSIE

Podstawowe informacje - zasady postępowania, zalecenia, plakat informacyjny

piątek, 28 lutego 2020
 

  Wejscia: 6279