strona domowa
strona domowa
SUKCES OLIWII KURAS - UCZENNICY KLASY VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. OLIMPIJCZYKÓW POLSKICH W ROZBORZU DŁUGIM
czwartek, 22 lipca 2021 05:35

Egzamin ósmoklasisty napisało około 358 300 uczniów. Nasza uczennica – Oliwia Kuras – znalazła się wśród 4101 uczniów, którzy zdali go na poziomie od 90% do 100% punktów. Uzyskała wynik najwyższy, czyli 100 % punktów ze wszystkich przedmiotów egzaminacyjnych:

  • języka polskiego,
  • języka angielskiego,
  • matematyki.

Oliwia jest uczennicą wybitną – średnia ocen na świadectwie ósmej klasy – 5,38. Do każdego zadania podchodzi profesjonalnie. Zawsze kieruje się swoim zdaniem. Jest autorytetem dla swoich kolegów. Podejmuje różne działania, które potwierdzają jej pasje: pisze opowiadania, wiersze, bardzo dużo czyta, uczy się w szkole muzycznej, a także lubi, np. …fizykę i matematykę. Można więc stwierdzić, że jest wszechstronnie uzdolniona. Oliwka pragnie kontynuować naukę w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu.

Grono Pedagogiczne życzy jej dużo szczęścia, wytrwałości i pomyślności oraz, żeby zawsze miło wspominała Szkołę Podstawową im. Olimpijczyków Polskich w Rozborzu Długim, której jest absolwentką. Spełniaj swoje marzenia, Oliwio i pamiętaj słowa amerykańskiego pisarza, Deana Koontza: „Wielu ludzi sądzi, że najważniejszy jest intelekt; pozwala rozwiązywać problemy; uczy, jak dostrzegać i wykorzystywać szansę. Ale jest on niepełny bez: odwagi, miłości, przyjaźni i współczucia."

 

„Wiedzę możemy zdobywać od innych,
ale mądrości musimy się nauczyć sami.”

Adam Mickiewicz

Lucyna Kubas – wychowawca

 


Sukces Oliwii jest niewątpliwie spektakularny i bardzo cieszy, dlatego gratulujemy tak wspaniałego osiągnięcia. Wśród uczniów z terenu gminy, którzy przystąpili w tym roku  do egzaminu ósmoklasisty wysokie wyniki otrzymali również:

  • z j. polskiego – Julia Zięba i Lena Szpila ze Szkoły Podstawowej w Rozborzu Długim – po 91 %
  • z matematyki – Maja Gredes i Wiktoria Marcinkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Jodłówce – po 92 %
  • z j. angielskiego – ze Szkoły Podstawowej w Rozborzu Długim – Lena Szpila 96 %, Wiktoria Świrk i Julia Zięba po 91%, ze Szkoły Podstawowej w Jodłówce – Oliwia Żukowicz – 98 % i ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pruchniku – Dominik Kowalski – 100 % /laureat przedmiotowego konkursu z języka angielskiego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty/, Paweł Kwaśniak i Kinga Wargacka po 98 %, Oliwia Nowosiad – 95 %, Julia Malec, Aleksandra Sornat i Michał Haftek po 93% oraz Klaudia Flak 91 %.

Serdecznie gratulujemy powyższych sukcesów, zarówno uczniom jak i kadrze nauczycielskiej, a wszystkim absolwentom szkół z terenu Gminy Pruchnik życzymy sukcesów, a także spełnienia planów i marzeń.

 

 

 

  Wejscia: 1560