strona domowa
strona domowa
Otwarcie ogrodu botanicznego - piknik zdrowotny w Pruchniku
poniedziałek, 06 września 2021 11:54

W niedzielne, słoneczne popołudnie 5 września br. w Pruchniku odbył się Piknik Zdrowotny ph.: „Rodzina w Ogrodzie”. To wydarzenie, oprócz licznych atrakcji składało się z wielu ważnych elementów. Odbyło się oficjalne otwarcie Ogrodu Botanicznego przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Pruchniku wraz z poświęceniem i nadaniem imienia. Poświęcenia dokonał ks. dziekan Piotr Kandefer, ogród zyskał imię Krystyny Sowińskiej, polonistki, miłośniczki literatury, popularyzatorki sztuki teatralnej, urodzonej i mieszkającej w Pruchniku. Ś.p. Krystyna Sowińska była współzałożycielką Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Pruchnickiej, pełniąc aktywnie przez 10 lat funkcję prezesa, duszą i sercem oddana była pracy społecznej. Więcej informacji o ogrodzie dostepnych pod adresem http://pruchnik.hg.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2492:w-pruchniku-powstaje-ogrod-botaniczny&catid=5:ogolne&Itemid=18

W tym dniu odbyło się również "Czytanie w plenerze" w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. W tym roku "Moralność Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej czytali przedstawiciele szkół oraz przedstawiciele instytucji działających na terenie gminy. Program artystyczny zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pruchniku. Był to taniec w wykonaniu uczennic z klas IV oraz scenka humorystyczna z piosenkami uczniów klas VIII.

Organizatorzy zadbali również o liczne atrakcje dla dzieci. Było ich bardzo wiele i wszystkie były darmowe: malowanie twarzy i włosów, robienie warkoczyków, malowanie kredą, bańki mydlane, robienie masek i fotobudka, układanie puzzli, warsztaty malarskie, konkurencje sportowe, stoisko „Z robotem na ty”, projekcja filmów promujących szkołę, plac zabaw dla najmłodszych, pokaz Aikido, ZUMBA, Ninja Kids Academy, wata cukrowa, gofry, ciasta i ciasteczka, grochówka i kiełbaska, miasteczko dmuchańców.

Uruchomiony został również punkt szczepień przeciwko Covid-19 w ramach akcji #SzczepimySię z KGW z Pruchnika Górnego.

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz samorządowych - Stanisław Kłopot – Starosta Jarosławski wraz z wicestarostą Mariuszem Trojakiem, st. kpt. Paweł Szkoła Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Jarosławiu, Wacław Szkoła – Burmistrz Pruchnika wraz z przedstawicielami Urzędu Miejskiego, radni Rady Miejskiej, dyrektorzy szkół i przedszkoli z terenu gminy, przedstawiciele gminnych jednostek organizacyjnych i instytucji działających na terenie gminy, a także kuzynki ś.p. Krystyny Sowińskiej – Pani Barbara Kieferling z małżonkiem oraz Pani Elżbieta Drostek z małżonkiem.

Organizatorami tego wydarzenia byli Szkoła Podstawowa Nr 1 w Pruchniku, którą reprezentowały Dyrektor Magdalena Długosz oraz Wicedyrektor Katarzyna Kos, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Pruchnickiej, reprezentowane przez Panią Prezes Elżbietę Macierzankę, Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku reprezentowane przez Dyrektora Krzysztofa Łuca oraz KGW z Pruchnika Górnego, którego Prezesem Zarządu jest Pani Bogumiła Hamerla. Imprezę zabezpieczali strażacy z OSP Pruchnik I.

Piękna pogoda i liczne atrakcje zgromadziły naprawdę wielu uczestników, a rozległy teren szkoły pozwolił na swobodne przemieszczanie się i korzystanie ze wszystkich atrakcji tego dnia.

 

Zdjęcia: CKSiT Pruchnik /A. K./ oraz SP Nr 1 w Pruchniku

 

 


 

  Wejscia: 2355