strona domowa
strona domowa
XXIX Bieg o memoriał bł. Ks. Br. Markiewicza 2021
środa, 29 września 2021 05:08

XXIX Bieg o Memoriał bł. Ks. B. Markiewicza to jedna z imprez, na które czekają sympatycy sportu a w szczególności biegania. Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach  wspólnego świętowania Dni Patrona Miasta i Gminy Pruchnik bł. ks. Bronisława Markiewicza jako szlachetnego duszpasterza, który przywiązywał duże znaczenie do uprawiania sportów i ćwiczeń fizycznych.

Organizatorzy: Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku, Gmina Pruchnik, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Pruchniku, Parafia Rzymskokatolicka w Pruchniku  dbają o to aby żadna z edycji biegów nie przeszła bez echa, szczególnie w obecnych czasach ograniczeń. Z tego powodu wydarzenie to już drugi rok z kolei przenoszone jest z kwietnia na wrzesień. W tym roku zła pogoda skłoniła Organizatorów do przełożenia biegów z 19 września na inny termin. Ostatecznie biegi odbyły się tydzień później bo 26 września w niedzielę. Pogoda dopisała jak również frekwencja bo łącznie we wszystkich kategoriach zapisało się aż 150 zawodników w 12 kategoriach na 6 dystansach. Organizatorzy biegów gratulują wszystkim sportowej rywalizacji, zwycięzcom zajętych miejsc na podium i zapraszają za rok.

Tekst i zdjęcia CKSiT Pruchnik

Wyniki - 

 

  Wejscia: 773