strona domowa
strona domowa
Inwestycje drogowe na terenie Gminy Pruchnik
środa, 17 listopada 2021 12:25

W dniu dzisiejszym odbyło się przekazanie placu budowy drogi powiatowej Pruchnik – Kramarzówka - Helusz. Jest to inwestycja powiatowa, której wartość całkowita to 14,7 mln zł. Powiat Jarosławski pozyskał na to zadanie środki w wysokości 9,6 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, pozostałą kwotę będą stanowiły środki samorządu powiatu oraz Gminy Pruchnik. Ponad 8 kilometrowy drogi ma zostać gruntownie przebudowany do jesieni 2023 r.

To nie jedyna dobra informacja w zakresie inwestycji na drogach, ponieważ trwają właśnie prace przy drodze gminnej w Kramarzówce do zbiorników. Gmina Pruchnik pozyskała na to zadanie dofinansowanie z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej.

Na końcowym etapie są również prace przy drodze gminnej Jodłówka „Mikłaszówka” dotowanej z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Więcej o tych inwestycjach już wkrótce.

 

  Wejscia: 840