strona domowa
strona domowa
Mercedes Unimog na wyposażeniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Jodłówce
czwartek, 20 stycznia 2022 07:51

W dniu 19.01.2022 r. Ochotnicza Straż Pożarna w Jodłówce otrzymała samochód pożarniczy GBA 2,5/16 Merces-Benz Unimog U5000. Pojazd został przekazany z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu na podstawie decyzji Komendanta Powiatowego i zastąpił wysłużony samochód Star 266 z 1983 r.

Starania o pozyskanie środków na gruntowny remont lub zakup nowego samochodu dla tej Jednostki trwały już od jakiegoś czasu. Dzięki zaangażowaniu Burmistrza Pruchnika Wacława Szkoły, przychylności Rady Miejskiej w Pruchniku oraz wielu osób, zaangażowanych w ten proces, udało się stosunkowo niewielkimi nakładami pozyskać ten pojazd. Przypomnijmy, Gmina Pruchnik w ubiegłym roku udzieliła wsparcia Powiatowi Jarosławskiemu w wysokości 75 000 zł na zakup fabrycznie nowego samochodu pożarniczego dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu. Po zakupie i uzbrojeniu auta, Komenda Powiatowa, na podstawie wcześniejszych ustaleń przekazała samochód dla OSP w Jodłówce.

Pozyskany Mercedes Unimog to samochód wyprodukowany w roku 2008, posiada m.in. zbiornik wodny o pojemności 2,5 m3 wraz ze zbiornikiem na środek pianotwórczy, linię szybkiego natarcia, działko wodno-pianowe, rozłączany napęd 4x4, wciągarkę elektryczną, itp. Samochód dzięki terenowemu zawieszeniu oraz oponom, powinien dobrze służyć druhom z Jednostki OSP w niełatwym terenie miejscowości Jodłówka.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w pomoc, aby ten samochód trafił na teren Gminy Pruchnik, m.in. parlamentarzystom - w szczególności Pani Minister Annie Szmidt i Panu posłowi Tadeuszowi Chrzan, a osobom decyzyjnym - nadbryg. Andrzejowi Babiec Podkarpackiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP w Rzeszowie oraz bryg. Krzysztofowi Kowal - Komendantowi Powiatowemu PSP w Jarosławiu, dziękujemy za przychylność, dzięki czemu nasi druhowie będą mogli podejmować skuteczne działania ratowniczo-gaśnicze. Druhom z OSP w Jodłówce życzymy, aby samochód niezawodnie służył podczas prowadzonych działań.

 

 

  Wejscia: 1277