strona domowa
strona domowa
Drugi stopień alarmowy BRAVO na terytorium województwa podkarpackiego i lubelskiego
wtorek, 01 marca 2022 10:49

 

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, że Prezes Rady Ministrów na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 roku o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 2234) podpisał Zarządzenie nr 48 z dnia 28 lutego 2022 roku w sprawie wprowadzenia drugiego stopnia alarmowego (stopień BRAVO) – na terenie województwa lubelskiego oraz województwa podkarpackiego – obowiązujące od dnia 28 lutego 2022 roku od godz. 23.59, do dnia 15 marca 2022 roku do godz. 23.59.

 

Ostrzeżenie ma charakter prewencyjny i jest związane z aktualną dynamiczną sytuacją geopolityczną w Ukrainie oraz wzmożonym ruchem na granicy.

Stopień BRAVO jest drugim w czterostopniowej skali stopni alarmowych  i można go wprowadzić w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym, kiedy jednak konkretny cel ataku nie został zidentyfikowany.

Jest on przede wszystkim sygnałem dla służb dbających o bezpieczeństwo i całej administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności.

  Wejscia: 791