strona domowa
strona domowa
Tu mieszkam, tu zmieniam EKO - program grantowy Fundacji Santander
środa, 22 marca 2023 09:01

 

Fundacja Santander Bank Polska S.A. im. Ignacego Jana Paderewskiego z siedzibą w Warszawie ogłosiła program grantowy "Tu mieszkam, tu zmieniam EKO". Jedynym z celów Celem Konkursu jest wyzwolenie potencjału społecznego członków lokalnych organizacji pozarządowych oraz jednostek publicznych prowadzących działalność kulturalną, edukacyjną, wychowawczą, charytatywną i społeczną, zainspirowanie ich do działania na rzecz dobra wspólnego w przestrzeni publicznej, w lokalnym środowisku.

 

Cel programu

Celem programu jest zmiana naszego najbliższego otoczenia. W ramach projektów mogą powstać np.: mini-parki, rewitalizacje ogródków jordanowskich, ogrody deszczowe i wiele innych pomysłów z przeznaczeniem dla dzieci i młodzieży.

Jury konkursu doceni szczególnie oryginalne inicjatywy ekologiczne, wynikające z potrzeby społecznej. Ważne jest, by projekt był realizowany w przestrzeni publicznej, a nowo stworzone lub zrewitalizowane przyjazne miejsce było przeznaczone dla dzieci i młodzieży.

 

Na co zwrócić uwagę

  • autorami wniosków mogą być organizacje, które działają min. 2 lata, np.: fundacje, stowarzyszenia, szkoły, przedszkola;
  • projekt powinien być skierowany do dzieci lub młodzieży do 20 roku życia;
  • jedna organizacja może złożyć tylko jeden wniosek w ciągu roku;
  • wnioski złożone przez osoby indywidualne oraz podmioty komercyjne nie będą rozpatrywane;
  • zanim złożysz wniosek, zapoznaj się z Regulaminem projektu


Terminy

  1. od 1 marca do 31 marca
  2. od 1 kwietnia do 30 czerwca
  3. od 1 lipca do 30 września
  4. od 1 października do 11 grudnia


Wkład własny

Nie jest wymagany


Wysokość grantu

10 tysięcy złotych
W 2023 roku na dofinansowanie projektów Fundacja przeznaczy 200 tysięcy złotych. 20 organizacji otrzyma dofinansowanie w wysokości 10 000 złotych, przy czym w każdej edycji konkursu nagrodzonych zostanie maksymalnie 5 projektów.

 

Więcej informacji na temat programu na stronie fundacji pod adresem https://fundacja.santander.pl/tu-mieszkam-tu-zmieniam/

  Wejscia: 504