strona domowa
strona domowa
Dołącz do nas – projekt „Trenuj jak żołnierz” wystartował
czwartek, 04 maja 2023 08:25

Projekt „Trenuj jak żołnierz" skierowany jest do osób, które mają ukończone 18 lat i nie więcej niż 55 lat, posiadają wyłącznie obywatelstwo polskie, są bez przeszkolenia wojskowego, nie składały przysięgi. Jest rozwinięciem popularnego  projektu „Trenuj z wojskiem”.

Najnowsza propozycja MON zachowuje swój unikatowy charakter, szkolenia są bezpłatne, otwarte i nastawione na dobre doświadczenia. Celem projektu jest szerokie przeszkolenie uczestników oraz budowanie potencjału rezerw Wojska Polskiego.

„Trenuj jak żołnierz” umożliwia ochotnikom zgłoszenie się na 16-dniowe szkolenie wojskowe, które będzie prowadzone w uelastycznionej – dwuetapowej formule. Pierwszy z nich to 2-dniowe poznanie jednostki i wojska, drugi to 14-dniowe szkolenie w czasie wakacji – w trakcie całego cyklu uczestnik nauczy się podstawowych umiejętności wojskowych m.in. posługiwania się bronią i strzelania, taktyki, terenoznawstwa, przetrwania w trudnych warunkach, walki wręcz, łączności i podstaw musztry. Pierwszy etap który pozwoli zapoznać się z wojskiem i jednostką, rozpocznie się w weekendy majowe: 6-7 i 13-14 maja, zaś szkolenie właściwe będzie prowadzone między 16-29 lipca i 6-19 sierpnia. Szkolenie prowadzone jest w oparciu o infrastrukturę 30 jednostek wojskowych na terenie całego kraju – zgłaszający może wybrać dowolną z nich.

Na podkarpaciu projekt realizują jednostki 21. Brygady Strzelców Podhalańskich:

  • 6-7 maja i 6-19 sierpnia   -    16. batalion saperów z Niska,
  • 13-14 maja i 16-29 lipca   -   14. dywizjon artylerii samobieżnej z Jarosławia.

W trakcie trwania szkolenia jednostki wojskowe zapewniają wyżywienie, zakwaterowanie, wyposażenie i ubezpieczenie. Dodatkowo każdemu szkolącemu przysługuje wynagrodzenie jako szeregowemu żołnierzowi rezerwy w wysokości 130 zł za dzień szkolenia. Szkolenie kończy się złożeniem przysięgi wojskowej i wejściem do pasywnej rezerwy Wojska Polskiego.

ZAPISZ SIĘ: https://trenujjakzolnierz.wp.mil.pl/

Czekamy na Ciebie
Satysfakcja gwarantowana! #TrenujJakŻołnierz

Dodatkowe informacje dostępne w WCR Jarosław pod nr tel. 261 165 209, 261 165 254

 

  Wejscia: 530