strona domowa
strona domowa
Koncert Muzyki Dawnej - Złoty Krzyż Zasługi dla prof. Mariana Wolskiego
poniedziałek, 12 czerwca 2023 11:52

 

Prof. Marian Wolski – historyk sztuki, wykładowca Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie, choć urodzony w Warszawie to nigdy nie zapomniał o miejscu z którego pochodziła jego rodzina. Lamus w Hawłowicach to wyjątkowa posiadłość, która przed wojną wchodziła w skład majątku rodziny Pana Mariana.

 

Po 60 latach, w 2002 roku Profesor odkupił od państwa posiadłość i odnowił znajdujący się nieopodal lamus, który był magazynem na niepotrzebne rzeczy. Praca oraz zaangażowanie Pana Mariana Wolskiego zostały docenione – 10. czerwca został on odznaczony przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz rozwoju muzealnictwa. Profesor Wolski przyznał, że jest wzruszony tym odznaczeniem, jednocześnie dodał,  iż jest to jego powinność. Warto wspomnieć, że od lat wspiera on także działalność Muzeum w Jarosławiu, a kilka lat wcześniej, bo w 2018 roku, został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi.

 

 

 

  Wejscia: 479