strona domowa
strona domowa
Program "Czyste Sołectwo"
poniedziałek, 31 lipca 2023 06:47

Projekt „Czyste Sołectwo” skierowany jest do sołectw/sołtysów i polega na zbiórce elektroodpadów. Uczestnictwo jest całkowicie bezpłatne, a sołectwa nie ponoszą żadnych kosztów związanych z akcją. Co więcej – mogą tylko zyskać!

 

Zlecenie odbioru

Po uzbieraniu minimum 500 kg zużytego sprzętu sołectwo może zlecić odbiór wysyłając mail na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznie pod numerem 532 076 238 podając dokładny adres zbiórki, nazwę sołectwa, osobę kontaktową wraz z numerem telefonu oraz orientacyjną ilość sprzętu do odbioru.

Minimum logistyczne

W trakcie trwania akcji można zlecić odbiór nawet kilkukrotnie pod warunkiem, że jednorazowy transport waży minimum 500 kg lub więcej.   

Nagrody pieniężne

Za każdy kilogram zebranego sprzętu elektrycznego sołectwo otrzymuje 0,40 zł. Środki zostaną przekazane bezpośrednio sołtysom w formie przedpłaconych kart płatniczych (prepaid) do wykorzystania wg potrzeb danego sołectwa. Z kart można korzystać tak jak ze zwykłych kart płatniczych.    

Czas trwania

Tegoroczną edycję konkursu kończymy w dniu 31.10.2023 – jest to ostatni dzień kiedy można zgłosić zlecenie odbioru, aby zbiórka została zaliczona na poczet konkursu z dodatkowymi nagrodami. Odbiory planujemy do połowy listopada, a na początku grudnia 2023 – ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród dodatkowych dla najlepszych sołectw. Nagrody pieniężne również będą przekazane w formie przedpłaconej karty płatniczej. Oczywiście zbiórkę można prowadzić również po 31.10.2023 i za każdy kilogram zebranego sprzętu sołectwo otrzyma 0,40 zł, ale ta zbiórka nie będzie już liczyła się już w konkursie o dodatkowe nagrody pieniężne.

Więcej informacji na stronie: https://czystesolectwo.pl/

 

 

  Wejscia: 540