strona domowa
strona domowa
„Bitwa o remizy”. Termomodernizacja i doposażenie remiz strażackich w gminach o najwyższej frekwencji wyborczej
środa, 04 października 2023 11:04

Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiły profrekwencyjną inicjatywę związaną z nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi. W każdym powiecie (z wyłączeniem miast na prawach powiatu), gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w wyborach do Sejmu i Senatu, otrzyma do 1 miliona złotych dotacji na termomodernizację, remont i wyposażenie remizy strażackiej.

Dzięki tym funduszom możliwa będzie kompleksowa termomodernizacja remizy, wymiana źródła ciepła na niskoemisyjne, instalacja OZE, remont i doposażenie w niezbędny sprzęt.

Wysokość środków przeznaczonych na realizację inicjatywy „Bitwa o remizy” wynosi ok. 300 milionów złotych.

Dotacje dla jednostek ochotniczych straży pożarnych będą realizowane w roku 2024, zgodnie z procedurami określonymi przez Ministra Klimatu i Środowiska w ramach właściwego programu priorytetowego Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji (reprezentowanego przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej).

 

Tekst za: https://granty.pl/514838/

Fot. Ministerstwo Klimatu i Środowiska. CC BY-NC-ND 3.0 PL.
  Wejscia: 584