strona domowa
strona domowa
Rządowy Program Inwestycji Strategicznych - kolejne duże środki dla Gminy Pruchnik w tym na budowę wieży widokowej w Pruchniku i obiekty użyteczności publicznej
poniedziałek, 09 października 2023 14:21

W bieżącym roku liczba inwestycji na terenie Gminy Pruchnik naprawdę imponuje, a dzięki kolejnym środkom z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych już wkrótce rozpoczną się dwie kolejne:

1. Budowa wieży widokowej na górze Iwa w Pruchniku w konstrukcji stalowo drewnianej o wysokości ok. 30 m ze szklanym tarasem widokowym  - dofinansowanie 2 mln zł

2. Termomodernizacja dwóch szkół podstawowych (w Jodłówce i Pruchniku) oraz zakończenie robót budowlanych w budynku świetlicy strażackiej w Pruchnikudofinansowanie 5,5 mln zł.

 

 

(fot. X/KPRM)

Jak czytamy na stronie https://www.portalsamorzadowy.pl/finanse/rozstrzygnieto-8-edycje-rzadowego-programu-inwestycji-strategicznych-wyniki,494569.html

Na stronach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zamieszczono w sobotę wyniki ósmej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Wnioski o wsparcie inwestycji mogły składać wszystkie jednostki samorządu terytorialnego (JST) i ich związki.

W ramach 8. edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych (RPIS) do samorządów w całej Polsce trafi prawie 26 mld zł.
Dzięki tym dodatkowym środkom samorządy mogą remontować drogi, budować przedszkola lub boiska sportowe czy montować potrzebne oświetlenie przejścia dla pieszych.
Pełna lista wyników 8. naboru w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych znajduje się pod artykułem.

W ramach 8. edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych gminy, powiaty i miasta w całej Polsce mogły składać wnioski o wsparcie inwestycji od 20 lipca do 16 sierpnia 2023. Wyniki ogłoszono 7 października. Listę inwestycji, które otrzymały dofinansowanie publikujemy w dziale "Multimedia" pod artykułem.
MON dofinansuje budowę południowej obwodnicy Chełma. Przeznaczy na to 150 mln zł


Rządowy Program Inwestycji Strategicznych będzie kontynuowany

Dofinansowanie z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych przeznacza się na pokrycie wydatków związanych z realizacją zadań inwestycyjnych w ramach m.in. budowy lub modernizacji infrastruktury drogowej; wodno-kanalizacyjnej, w tym oczyszczalni; źródeł ciepła sieciowego zeroemisyjnego; indywidualnych źródeł ciepła zeroemisyjnego; infrastruktury społecznej; edukacyjnej.

- Rządowy Program Inwestycji Strategicznych to program jakiego nigdy wcześniej nie było. Nigdy nie było takiego strumienia pieniędzy do samorządów. Będziemy kontynuować nasz program, żeby poprzez godną płacę i coraz wyższy standard życia Polacy mogli pracować, żyć, rozwijać się i zakładać rodziny tam, gdzie chcą - w każdym zakątku Polski - mówił podczas ogłaszania wyników programu premier Mateusz Morawiecki.

"Mam dzisiaj przyjemność przedstawić wyniki 8. naboru Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych" - premier @MorawieckiM w Katowice.

- Dziękuję wszystkim samorządowcom, bo to współpraca z wami doprowadziła do tego, że dzisiaj możemy prezentować ten kolejny gigantyczny zastrzyk na inwestycje ze środków odzyskanych od mafii vatowskich. Dzięki temu Polska będzie coraz silniejsza i coraz piękniejsza - dodał.
Dolny Śląsk otrzyma 260 mln zł z rządowego funduszu na remonty i budowę dróg

Przyznane dofinansowania mogą pokryć nawet do 98 proc. kosztów danej inwestycji

Program Inwestycji Strategicznych to rządowy program wsparcia inwestycji realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Uruchomiono go w 2021 roku aby pobudzić inwestycje publiczne i gospodarkę dotkniętą ekonomicznymi skutkami pandemii Covid-19. Przyznane dofinansowania mogą pokryć nawet do 98 proc. kosztów danej inwestycji.

- Cieszę się, że wśród tych inwestycji mamy inwestycje blisko ludzi, które zmieniają rzeczywistość Polaków. To żłobki, przedszkola, remonty i budowa szkół, to remonty szpitali, nowe drogi i obszary rekreacji. To też inwestycje sportowe, inwestycje w kulturę. Wszystko to, co cementuje naszą narodową tożsamość i umacnia wspólnoty lokalne - mówił Mateusz Morawiecki.

 

Do pobrania:

Lista dofinansowań

  Wejscia: 415