Otwarcie drogi powiatowej Nr 1778R Pruchnik – Kramarzówka – Helusz po przeprowadzonej przebudowie
środa, 11 października 2023 06:50

10 października 2023 roku w Kramarzówce odbył się oficjalny obiór inwestycji drogowej pod nazwą: „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1778R Pruchnik – Kramarzówka – Helusz w km 0+000 – 8+365”.

Całkowita wartość inwestycji to: 17 741 815,02 zł, na co złożyły się środki z:

• Rządowego Fundusz Rozwoju Dróg - 9 582 179,00 zł
  • Lasów Państwowych - 2 999 900,00 zł (1 719 900,00 zł w 2022 r. i 1 280 000,00 zł w  2023 r.)
  • Gminy Pruchnik - 1 952 456,09 zł,
  • wkład własny Powiatu Jarosławskiego - 3 207 279,93 zł.

Gruntownie przebudowano ponad ośmiokilometrowy odcinek drogi od skrzyżowania przy Urzędzie Miejskim w Pruchniku do granicy powiatu – Helusza, powstały nowe urządzenia w postaci chodników, barier ochronnych, odwodniania, itp. Konstrukcja drogi została wzmocniona i poszerzona, przebudowano skrzyżowania, doświetlono przejścia dla pieszych, przebudowano zjazdy i dojścia dla mieszkańców, zmodernizowano istniejące i wybudowano nowe systemy odwodnienia i wykonano wiele innych prac poprawiających zarówno komfort jazdy jak i bezpieczeństwo.

Wykonawcą zadania było Konsorcjum firm:

• Lider: Budowa Dróg i Mostów Gospodarstwo Agroturystyczne SWOBODA Sp. z o.o. z Pruchnika
  • Partner:  Bieżące Utrzymanie dróg Mariusz Ślimak z Ruszelczyc.

W uroczystym otwarciu uczestniczyli między innymi: Tadeusz Chrzan Poseł na Sejm RP, Mieczysław Golba Senator RP, Stanisław Kłopot - Starosta Jarosławski, Mariusz Trojak - Wicestarosta Jarosławski, Marian Fedor - Przewodniczący Rady Powiatu Jarosławskiego, Kamil Dziukiewicz - Radny Powiatu Jarosławskiego, Wacław Szkoła - Burmistrz Pruchnika, Paweł Tworek - Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg  wraz z pracownikami,  - Naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu, Tadeusz Ogonowski - Nadleśniczy Nadleśnictwa Kańczuga  wraz z przedstawicielami Nadleśnictwa, Radni Rady Miejskiej w Pruchniku na czele z Przewodniczącym Rady Wiesławem Jamrozikiem, przedstawiciele wykonawców, Przewodniczący Rad Osiedlowych, Sołtysi oraz lokalna społeczność.