strona domowa
strona domowa
Przebudowa i rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 881 na odcinku Kańczuga – Pruchnik.
wtorek, 17 października 2023 12:47

11 października 2023 r. w Kańczudze wbito łopaty pod przebudowę i rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 881 na odcinku Kańczuga – Pruchnik. To drugi etap przebudowy tej drogi. W 2022 roku ukończono przebudowę drogi od Pantalowic do Pruchnika o długości nieco ponad 7 km. Gminę Pruchnik reprezentował Wacław Szkoła - Burmistrz Pruchnika.

Jak czytamy na stronie Samorządu Województwa Podkarpackiego:

„Rozpoczynany właśnie etap drugi, uzupełni przebudowę drogi od Kańczugi do Pantalowic o kolejne około 4 km. W jego ramach zostanie przebudowane także ok. 1,8 km ulicy Jarosławskiej w Pruchniku.

Nową inwestycję oficjalnie rozpoczęto od uroczystego wbicia łopat. W tym wydarzeniu uczestniczyli między innymi: wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska – Jedynak, poseł na Sejm RP Teresa Pamuła, wicewojewoda Jolanta Sawicka, lokalni samorządowcy, przedstawiciele PZDW oraz wykonawcy robót. Samorząd województwa czyli inwestora prac reprezentował wicemarszałek województwa Piotr Pilch.

Inwestycja kosztować będzie ponad 45 mln złotych. Zadanie jest przewidziane do współfinansowania z programu: Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027. Prace mają zostać wykonane w ciągu 24 miesięcy.

Jako zarząd województwa doskonale wiemy, że rozwijanie infrastruktury komunikacyjnej regionu wprost przekłada się na lepszą dostępność kolejnych miejsc. A to przekłada się na budowanie potencjału danej społeczności czy części regionu. Lepsze drogi to większa szansa na rozwój przedsiębiorczości czy turystyki, a także lepszy komfort życia mieszkańców. I właśnie to jest naszym priorytetem – podkreślał w trakcie uroczystego rozpoczęcia budowy wicemarszałek województwa Piotr Pilch

A tu parametry istniejącej drogi oraz jej zły stan techniczny obniżały bezpieczeństwo oraz komfort użytkowników. Teraz podniesiona zostanie klasa drogi z Z do G, co przełoży się na wyższą jakość korzystania. Głównym celem projektu jest usprawnienie komunikacji w tej części regionu – dodał wicemarszałek.

Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. z siedzibą w Dębicy.  Inwestycja obejmuje dostosowanie parametrów drogi do klasy G i wyższej niż dotychczasowa nośności, wykonanie chodników, wykonanie ścieżki jednokierunkowej z możliwością ruchu pieszych na odcinku Łopuszka-Pantalowice, rozbudowę wszystkich istniejących 15 skrzyżowań, budowę zatok autobusowych, przejść dla pieszych oraz obiektów inżynierskich mostów i przepustów. Przebudowane zostaną także dwa przejazdy kolejowo-drogowe Przeworskiej Kolei Dojazdowej.”

Informacja i zdjęcia ze strony https://podkarpackie.pl/index.php/transport/aktualnosci/kolejne-podkarpackie-drogi-za-miliony

 

  Wejscia: 517