strona domowa
strona domowa

Kramarzówka

Opis:

 

Kramarzówka zwana niegdyś Prosnowem, powstała w pierwszej połowie XV wieku. Dawna wieś Prosnów leżała w części wschodniej obecnej wsi Kramarzówka i była osadą prawa wołoskiego. W XV wieku występowała pod nazwą Dolnej Kramarzówki. Kramarzówka jest terenem górzystym w większości porośniętym lasami, w których do dziś zachowała się unikatowa flora i fauna. Czysty ekologicznie i zalesiony teren, niepowtarzalne krajobrazy są idealnym miejscem na rekreacyjne wypady zwłaszcza dla mieszkańców okolicznych miast. W Kramarzówce ponadto lasy stwarzają warunki do grzybobrania, uprawiania myślistwa oraz bezkrwawych łowów z kamerą. Kramarzówka sąsiaduje z wsią Skopów gmina Krzywcza. Część wsi Kramarzówka Uchwałą Wojewódzkiej Rady Narodowej w Przemyślu została zaliczona do strefy "chronionego krajobrazu"

 

Liczba mieszkańców: 1728

 

  Wejscia: 12662