strona domowa
strona domowa
Relacja z Gminnych Obchodów Narodowego Święta Niepodległości
piątek, 17 listopada 2023 14:37

Obchody Święta Niepodległości w tym roku rozpoczęliśmy już w piątek 10 listopada – w dzień poprzedzający Narodowe Święto. W tym dniu w Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku zaprezentowały się dzieci z Niepublicznego Przedszkola im. Bł. Ks. Bronisława Markiewicza w Pruchniku wykonując program słowno-muzyczny pt. „Polska – moja Ojczyzna” a wieczorem odbyła się „Wieczornica Patriotyczna” – koncert piosenek patriotycznych w wykonaniu uczestników zajęć wokalnych prowadzonych w CKSiT oraz zespołu wokalnego „Sunrise”.

W sobotę 11. listopada o godzinie 11:00 została odprawiona Msza Św. w intencji naszej Ojczyzny, w której udział wzięły władze samorządowe, delegacje jednostek OSP, Orkiestra Dęta, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy.

Po mszy św. nastąpił uroczysty przemarsz przed pomnik „Grunwald” gdzie zostały złożone kwiaty, po którym na Rynku odbyła się oficjalna część uroczystości – podniesienie flagi państwowej na maszt, odśpiewanie hymnu państwowego i wystąpienia okolicznościowe.

Wszyscy chętni mogli wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących naszemu tegorocznemu świętowaniu dnia 11.listopada jakimi były: Akcja „Niepodległa do Hymnu”, Gra Miejska „Historia Dziś”, Happening „Patriotyczna piątka” i Akcja Biblioteczna „Narodowe Barwy”.

O godzinie 17:00 w Centrum Kultury odbył się koncert patriotyczny uczniów Szkoły Muzycznej I st. w Pruchniku. Wspólne świętowanie zakończyliśmy już zorganizowanym po raz drugi pieszym Rajdem Niepodległości „Do Światła Wolności”, w którym wzięło udział ponad 50 osób.

O godzinie 18:00 z pruchnickiego rynku udaliśmy się razem na wiatę turystyczną na Korzeniach. Uczestnicząc w rajdzie oddaliśmy hołd wszystkim tym, którzy walczyli za naszą Ojczyznę  i  okazaliśmy wdzięczność za to, że możemy żyć w Wolnym i Niepodległym kraju.

 

Tekst i zdjęcia: CKSiT w Pruchniku

 

 

 

 

 

  Wejscia: 515