Uroczyste poświęcenie nowego samochodu strażackiego w OSP Rozbórz Długi

W dniu 18 września 2011 roku w Rozborzu Długim odbyły się uroczystości przekazania i poświęcenia nowego samochodu strażackiego.

Poświęcenia samochodu dokonał ks. kanonik Józef Misztal – Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej p.w M. B. Szkaplerznej w Rozborzu Okrągłym.

Symbolicznie, klucze do samochodu na ręce komendanta OSP w Rozborzu Długim Pana Andrzeja Pilcha przekazał Pan Wacław Szkoła – Burmistrz Pruchnika zaznaczając, że strażacy z OSP w Rozborzu Długim dobrze rozumieją powiedzenie „chcesz być bezpieczny to bądź przygotowany na najgorsze”.

Pan Burmistrz serdecznie podziękował za okazaną pomoc w pozyskaniu środków tym, którzy się do tego przyczynili, min:

• Ministrowi Mieczysławowi Kasprzakowi za środki z KG PSP,
  • Dyrektorowi Biura Terenowego ZOSP w Przemyślu Adamowi Szumełdzie za środki z ZG ZOSP,
  • P. Dyr. Grażynie Zawada za środki z WFOŚiGW,
  • Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Pruchniku i Radnym Rady Miejskiej za środki z budżetu gminy-
  • Komendantowi Powiatowemu PSP w Jarosławiu Piotrowi Białemu za przychylność naszej jednostce i pomoc merytoryczną podczas ubiegania się o środki,
  • pracownikom UM w Pruchniku za sprawne przeprowadzenie całej procedury składania wniosków, postępowania przetargowego.

Na koniec Pan Wacław Szkoła – Burmistrz Pruchnika skierował kilka ciepłych słów do Zarządu jednostki OSP w Rozborzu Długim, podkreślając, że był inicjatorem i głównym koordynatorem wszystkich zabiegów.

W uroczystościach uczestniczyli min:

1. Pan Mieczysław Kasprzak – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki
  2. Pan Józef Szkoła – Wicestarosta Jarosławski
  3. Pan Henryk Szczepanik – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jarosławskiego
  4. dh Adam Szumełda – Dyrektor Biura Terenowego ZOSP w Przemyślu
  5. dh Stanisław Górski – Prezes ZP ZOSP RP w Jarosławiu
  6. Leszek Jędrzejczyk – Zastępca Prezesa Zarządu NAFTOMONTAŻ Przemyśl sp. z o.o.
  7. Pani Renata Mikłasz – Skarbnik Gminy Pruchnik
  8. Pan Władysław Flak – Przewodniczący Rady Miejskiej w Pruchniku

Uroczystość była również okazją do odznaczenia 6 strażaków medalami za zasługi dla pożarnictwa oraz 4 druhów odznakami „Strażak wzorowy”