strona domowa
strona domowa
17 rocznica śmierci gen. Marka Papały

W dniu 25 czerwca 2015 r. minęło 17 lat od tragicznej śmierci Komendanta Głównego Policji, Generała Marka Papały. Z tej okazji przedstawiciele Policji, Rodzina, władze samorządowe oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr I w Pruchniku oddali hołd Generałowi, odmawiając modlitwę, składając wieńce i zapalając znicze na grobie.

W imieniu Komendanta Głównego Policji wieniec złożyli: Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji – nadinspektor Zdzisław Stopczyk, Dowódca Oddziału Prewencji w Rzeszowie – mł. insp. Maciej Miąsik, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Rzeszowie – asp. szt. Józef Bąk, Komendant Powiatowy Policji w Jarosławiu – mł. insp. Ryszard Kornaga oraz Kierownik Posterunku Policji w Pruchniku – asp. szt. Wojciech Mikłasz.
W imieniu samorządu wiązankę złożyli – Burmistrz Pruchnika Wacław Szkoła oraz Sekretarz Gminy Robert Grządziel.

Pomimo, że już tyle czasu minęło od śmierci Generała, ciągle nie wszystkie okoliczności sprawy zostały wyjaśnione… wspomniał Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Zdzisław Stopczyk, zapewniając jednocześnie, że Policja nigdy nie zapomni o Generale.
Na zakończenie siostra Generała Marka Papały podziękowała za przybycie, apelując również
o zachowanie pamięci o zmarłym bracie.

 

  Wejscia: 1033