strona domowa
strona domowa
Wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie.
poniedziałek, 16 maja 2011 20:42

 

W dniu 12 maja 2011 r. w Pruchniku odbyła się ceremonia wręczenia Medali przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za długoletnie pożycie małżeńskie.

 

Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w Kościele p. w. Św. Mikołaja Biskupa w Pruchniku o godz. 900, którą odprawił i homilię wygłosił ks. Kazimierz Trelka.

Następnie, w świetlicy Urzędu Miejskiego w Pruchniku, nastąpiło oficjalne wręczenie medali, poprzedzone wystąpieniem Burmistrza Pruchnika mgr inż. Wacława Szkoły. W swoim wystąpieniu, Pan Burmistrz zaakcentował, że jest zaszczycony tym, że może wręczyć medale za 50 lat wspólnej ciężkiej pracy na rzecz wychowania dzieci i rozwoju ich rodzin. Zaznaczył również, że medale są podziękowaniem za wszystko, co przez tak długi czas tworzyli i budowali solenizanci jako małżeństwo i rodzina. Podkreślił również, że wybrana przez Nich droga była drogą słuszną, a trwałe związki dwojga wspierających się wiernie ludzi, wytrwałość, wzajemne zrozumienie, zgodna praca dla wspólnego dobra pomogły pokonać trudności, jakich nikomu nie szczędzi życie. Następnie złożył wyrazy uznania i głębokiego szacunku za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin założonych przed pół wiekiem.

Na zakończenie wystąpienia, Pan Burmistrz, złożył jeszcze w imieniu swoim i współpracowników życzenia wszelkiej pomyślności i dalszych szczęśliwych lat wspólnego życia, życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz sukcesów.

Po przemówieniu rozpoczęła się ceremonia odznaczania jubilatów, a byli to:

  • Kazimiera i Roman Kubas zam. Pruchnik
  • Janina i Ludwik Grzech zam. Pruchnik
  • Aleksandra i Michał Pakuła zam. Świebodna
  • Eleonora i Augustyn Szyler zam. Rozbórz Długi
  • Maria i Józef Halejcio zam. Jodłówka
  • Eugenia i Stanisław Norek zam. Rozbórz Długi
  • Helena i Jan Papała zam. Pruchnik

Uroczystość uświetniła gra na skrzypcach Pani Joanny Brzuchacz z Pruchnika.
Po wręczeniu odznaczeń wzniesiono toast za jubilatów, a po wspólnej rozmowie uroczystość dobiegła końca.

 

  Wejscia: 2585